eReport.sk
pelosiová spojenctvo usa francúzsko
Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová. Zdroj: tasr

Voľby do Kongresu: Pelosiová obhájila svoj mandát, Arkansas povedie Trumpova exhovorkyňa

Predsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová v utorňajších voľbách do Kongresu porazila svojho republikánskeho vyzývateľa Johna Dennisa. V stredu o tom na svojom webe informovala spravodajská televízia CNN, ktorá počas volebnej noci zverejňuje priebežné výsledky volieb.

Pelosiová a Dennis kandidovali vo voľbách v 11. obvode štátu Kalifornia

CNN pripomína, že 82-ročná Pelosiová sa rokmi vypracovala na jednu z najvýraznejších tvárí Demokratickej strany a ako predsedníčka Snemovne reprezentantov získala veľký vplyv. Je ostrou kritičkou republikánov a v dôsledku toho sa stala vo Washingtone veľmi polarizujúcou osobnosťou. Špekulácie o budúcnosti Pelosiovej vo vedení Snemovne reprezentantov sa zintenzívnili s približujúcimi sa voľbami do Kongresu a plánmi republikánov na opätovné získanie väčšiny v tejto komore parlamentu.

CNN v septembri informovala, že v rozhovoroch s viac ako dvoma desiatkami poslancov Snemovne reprezentantov sa začal objavovať konsenzus: Ak v snemovni stratia väčšinu, vznikne obrovský tlak na to, aby Pelosiová zo svojho postu odišla. Podľa zdrojov z Demokratickej strany si Pelosiová toho bola vedomá.

Arkansas povedie Trumpova exhovorkyňa Huckabeeová

Bývalá hovorkyňa Bieleho domu z čias úradovania exprezidenta Donalda Trumpa Sarah Huckabeeová Sandersová bola zvolená za guvernérku amerického štátu Arkansas. Stane sa tak vôbec prvou ženou na tomto poste, vyplýva z prognóz stanice Fox News a ďalších amerických médií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Smeru o Orbánovi
  2. Ilustračné foto
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  4. Zuzana Čaputová na podujatí s názvom Promoting climate change education.
  5. Socha slobody s ochranným rúškom
  6. Americký prezident Joe Biden
  7. Ilustračné foto
  8. Na archívnej snímke z 13. decembra 2013 David DePape.

Huckabeeová Sandersová bola tlačovou tajomníčkou Bieleho domu v rokoch 2017-2019. V súboji o guvernérske kreslo v tradične republikánskom a konzervatívnom Arkansase porazila demokrata Chrisa Jonesa a v úrade tak nahradí republikána Asu Hutchinsona.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Voľby do Kongresu: Pelosiová obhájila svoj mandát, Arkansas povedie Trumpova exhovorkyňa

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php