eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: unsplash

Prvé výsledky volieb sú tesné, vedú Republikáni

Po niekoľkých hodinách sčítavania hlasov po utorkových kongresových voľbách v USA to zatiaľ nevyzerá na jednoznačné víťazstvo ani jednej zo strán. Výrazne zatiaľ nedominujú mierne favorizovaní republikáni ani demokrati, ktorí v súčasnosti ovládajú Senát i Snemovňu reprezentantov amerického Kongresu, konštatuje agentúra DPA. Sčítavanie hlasov sa dá sledovať aj online, v ňom predbiehajú Republikáni Demokratov zatiaľ o jedno kreslo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Gesto solidarity?
  2. Skutok sa nestal
  3. Slovensko smeruje do záhuby!
  4. pelosiová spojenctvo usa francúzsko

Republikánom stačí len jediné nové kreslo v Senáte a ďalších päť mandátov v Snemovni na to, aby pripravili demokratov o doterajšiu väčšinu, či sa im to však podarí je však zatiaľ nejasné.

Florida

Predovšetkým na Floride sa republikánom darilo – úradujúci guvernér Ron DeSantis tam bez problémov svoj post vo voľbách obhájil. V tomto americkom štáte uspel aj vplyvný republikánsky senátor Marco Rubio. Nedá sa však konštatovať, že by sa takýto jednoznačný trend v prospech republikánov dal vypozorovať aj v ďalších amerických štátoch.

Senát

Pri obsadzovaní kresiel v Senáte, o ktoré sa zvádzal boj v utorkových voľbách, zodpovedali prvé výsledky predvolebným prognózam. V štátoch Indiana, Kansas, Kentucky a Oklahoma sa presadili republikáni a naopak v Colorade, New Yorku a Illionise uspeli demokratickí kandidáti.

Pri voľbe guvernérov zaznamenali podľa očakávaní úspechy demokrati v štátoch Maryland a Massachusetts.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prvé výsledky volieb sú tesné, vedú Republikáni

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti