eReport.sk
Spojenci na summite prisľúbili vojenskú pomoc
Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Foto: tasr/ap

Vojnová taktika či propaganda?Ukrajinský minister sa pochválil: Dostali sme raketomety M270!

Je to súčasť stratégie počas vojny, alebo len propaganda, ktorá má zastrašiť ozbrojené sily Ruskej federácie? Aj keď často platí, a má to vlastne aj svoju logiku, že ten, proti ktorému bojujete, by mal čo najmenej vedieť o tom, akými zbraňami ho prekvapíte, šéf ukrajinského rezortu obrany sa pochválil, že ďalšie raketomety už Kyjev dostal. A prezradil aj to, že aké. A z jeho slov je zrejmé, že nie sú americké. Mnohí experti na vojnu by mohli zrejme namietať, že toto sa predsa počas vojny nerobí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
  2. Ilustračné foto
  3. Americký tank typu M1A2 Abrams na archívnej snímke z apríla 2008.
  4. Vladimir Putin
  5. Japonský minister zahraničných vecí Jošimasa Hajaši.
  6. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto

Ak je to s tými raketometmi pravda, možno v podstate povedať, že Rusi ani nepotrebujú špiónov na to, aby zistili akou novou výzbrojou Ukrajinci disponujú. Kyjev im predsa tieto informácie dobrovoľne verejne dodá, tak ako teraz, cez médiá. Existuje však ešte možnosť, že to pravda nie je. V takom prípade ide o propagandu, ktorá má Rusom nahnať strach. Otázkou je, či to Rusi budú brať skutočne vážne…

Budú vraj dobrou spoločnosťou pre raketomety z USA

A teraz k tomu, čo napísali dnes agentúry. Ukrajina v piatok dostala zo zahraničia prvú dodávku samohybných salvových raketometov M270. Oznámil to ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov v príspevku na sociálnej sieti Twitter. Neuviedol však, ktorá krajina ich poslala. TASR informuje podľa správy agentúry AFP.

„Na bojisku budú dobrou spoločnosťou pre (americké salvové raketomety) HIMARS. Ďakujeme našim partnerom,“ dodal šéf ukrajinského rezortu obrany.

Raketomety M270 prisľúbila Británia

Samohybné salvové raketomety M270, ktorých dodávku Kyjevu prisľúbila v júni Británia, sú schopné zasiahnuť cieľ vzdialený až 80 kilometrov. Spoločne s raketovým systémom HIMARS majú tieto zbrane výrazne vyšší dostrel než delostrelectvo, ktoré doposiaľ používala ukrajinská armáda.

Spojené štáty o dodaní systému HIMARS Ukrajine rozhodli po získaní záruk od jej prezidenta Volodymyra Zelenského, že ukrajinské sily ho nepoužijú proti cieľom na ruskom území.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojnová taktika či propaganda?Ukrajinský minister sa pochválil: Dostali sme raketomety M270!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre