tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr

Zelenskyj o zbraniach zo západu: Vďaka nim dokážeme ruským jednotkám spôsobiť značné straty!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že ukrajinské ozbrojené sily sú teraz schopné spôsobiť ruským jednotkám „značné straty“. Informovala o tom americká spravodajská televízia CNN, ktorá dodala, že aj podľa ďalších ukrajinských vládnych činiteľov prílev zbraní zo Západu, určených pre ukrajinskú armádu, mení situáciu na bojiskách.

Vo svojom každodennom videoposolstve Zelenskyj uviedol, že ozbrojené sily sú „schopné spôsobiť okupantom značné logistické straty“.

„Pre ruskú armádu je čoraz ťažšie udržať pozície na dobytom území. Krok za krokom postupujeme, narúšame zásobovanie okupantov a identifikujeme a neutralizujeme kolaborantov,“

dodal.

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj uviedol, že „dobre načasovaný príchod“ delostrelectva dlhšieho dosahu, ako sú americké systémy HIMARS, pomáha meniť situáciu na bojiskách.

Podľa Zalužného sa ukrajinskej armáde podarilo stabilizovať situáciu na bojiskách. Označil ju za zložitú, ale úplne pod kontrolou. Zásluhu na tom pripísal systémom M142 HIMARS, ktorými sa daria „chirurgicky presné údery na nepriateľské kontrolné stanovištia a muničné a palivové sklady“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  2. Na ilustračnej snímke muž drží v ruke potraviny na ulici po ruskom leteckom útoku v Gorenke, na predmestí Kyjeva 2. marca 2022.
  3. munícia Svidnička polícia zneškodnenie mína
  4. Nemecký snem - Budestag
  5. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.
  6. Olena Zelenská.
  7. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
  8. Google, notebook, nový cloud

CNN dodala, že jej tímy tento mesiac identifikovali takmer 20 takýchto „úderov“ v oblastiach ďaleko za pozíciami ruskej armády, a to v Doneckej, Luhanskej, Mykolajivskej a Chersonskej oblasti. Niektoré z nich spôsobili veľké explózie a viacnásobné detonácie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj o zbraniach zo západu: Vďaka nim dokážeme ruským jednotkám spôsobiť značné straty!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku