eReport.sk
Juraj Gyimesi (OĽaNO). Foto: tasr

Vojna v OĽANO?! Krošlák naložil Gyimesimu. Niekto umelo vyrába problémy, aby mal uplatnenie!

Doteraz neznámy politik György Gyimesi sa vyšvihol vďaka expremiérovi Igorovi Matovičovi. Rád sa chváli aj svojimi názormi na maďarsko-slovenské vzťahy. Nie je tak dávno, čo prišiel do sporu so štátnym tajomníkom rezortu diplomacie Martinom Klusom. Teraz zase rozčúlil svojho kolegu. Gyimesi skrátka rád provokuje.

Svojej povesti „zlého chlapca“ neostal nič dlžný ani nedávno, keď na sociálnej sieti zverejnil fotografiu, na ktorej sa chváli svojim úlovkom. „Lovu zdar,“ vytešuje sa Gyimesi, ktorý skolil srnca. Zasypali ho gratulácie, ale nie každému je poslancov koníček po chuti. „Úžasný úspech Dodko. Musel to byť veľmi ťažký boj. Tá besná krvilačná Bambi isto cerila hrozivo zuby a predstavovala veľké ohrozenie pre okolie,“ navážal sa jeden z diskutujúcich do poslanca národnej rady.

Gyimesi je vášnivým poľovníkom. Nie všetci majú pre jeho záľubu pochopenie. – Foto: fb/gyimesi

„Strieľať sa dá do terču, na hlinené holuby, ale toto je veľmi smutné,“ pridala sa ďalšia. „Mimoriadne odvážny čin, pán poslanec. Zastreliť nevinné zviera len pre potešenie zbraňou s optikou, za ktorú by sa ani niektoré slabšie armády nehanbili. Sedlačina jak oči,“ zaklincoval fanúšik. Gyimesi si však z podobných úvah ako poľovník nič nerobí. Netrvalo dlho a svojrázny poslanec opäť zdvihol svojim statusom zo stoličky zopár Slovákov. Medzi nimi aj svojho poslaneckého kolegu Jána Krošláka.

– Foto: fb/gyimesi

Gyimesi sa totiž chválil, že premiér Eduard Heger má navštíviť niekoľko obcí južného Slovenska a hovoriť so starostami o slovensko-maďarských vzťahoch. Agilný poslanec, ktorý už asistoval kedysi Matovičovi v Budapešti pri rokovaniach o Sputniku V, aj teraz ponúka svoje služby. „Myslím si, že spoločné témy a otvorené otázky v spolužití Maďarov a Slovákov je najlepšie prediskutovať so starostami maďarských obcí a miestnymi občanmi. Za týmto účelom som pánovi predsedovi vlády ponúkol moju intervenciu a pomoc,“ nechal sa počuť Gyimesi a Krošlákovi skoro zabehlo.

Nedávno si nevedeli prísť na meno. Vojnovú sekeru ale zrejme Gyimesi s Klusom zakopali. – Foto: fb/gyimesi

Sú nejaké otvorené otázky v spolužití Maďarov a Slovákov na Slovensku? Diskusia o slovensko-maďarských problémoch? Sú nejaké? Alebo ich treba umelo vyrobiť, aby bolo o čom diskutovať? Aby našli niektorí politici svoje uplatnenie?“ rypol si do straníckeho kolegu. „Pokiaľ viem, tak pán premiér išiel navštíviť spomínané regióny kvôli nízkej zaočkovanosti a nie nejakým slovensko-maďarským problémom,“ dodal bývalý tenista, ktorý už v minulosti kritizoval aj svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča. Gyimesi mu neodpovedal, no hneď sa ozvalo niekoľko jeho fanúšikov, ktorí tvrdili, že také problémy sa určite nájdu.

Viac o poslancovi Gyimesim si prečítajte tu:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojna v OĽANO?! Krošlák naložil Gyimesimu. Niekto umelo vyrába problémy, aby mal uplatnenie!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti