eReport.sk
Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
foto: tasr/ap

Vojna na Ukrajine: Rusko potvrdilo, že v sobotu podniklo na Ukrajinu vlnu raketových útokov

Ruské ministerstvo obrany v nedeľu oznámilo, že jeho armáda podnikla predchádzajúci deň vlnu raketových útokov cielených na ukrajinské jednotky a objekty infraštruktúry.

Rezort obrany neuviedol, že by špecifickým cieľom sobotňajších raketových útokov bolo aj ukrajinské mesto Dnipro. Ukrajinské úrady pritom hlásia už vyše 20 obetí sobotňajšieho útoku na bytový dom v tomto meste.

Rusko potvrdilo, že v sobotu podniklo na Ukrajinu vlnu raketových útokov

„(V sobotu) 14. januára bol podniknutý raketový útoku proti ukrajinskému vojenskému vedeniu, kontrolným systémom a energetickým zariadeniam,“ uviedlo ruské ministerstvo vo vyhlásení. „Boli zasiahnuté všetky vytýčené ciele. Bol splnený cieľ útoku,“ dodáva rezort.

Očakáva sa, že počet obetí útoku na bytový dom v Dnipre v priebehu nedele ešte porastie, keďže záchranári sa spod trosiek budovy stále snažia vyslobodiť preživších a ukrajinské úrady stále hlásia desiatky nezvestných osôb.

Sobotňajší rozsiahly ruský útok – v tomto roku doposiaľ najväčší – naznačuje, že Rusko bude pokračovať vo svojej stratégii, v rámci ktorej útočí na ciele ukrajinskej energetickej a infraštruktúrnej siete, domnieva sa Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Raketový útok
  2. Pokus o likvidáciu Zelenského
  3. Masivný ruský útok
  4. Nie je to prvý raz!

Rusko okrem toho uviedlo, že jeho armáda postúpila smerom k mestu Bachmut v ukrajinskej Doneckej oblasti, ktorá je dlhodobo cieľom ruských útokov. Ruská armáda údajne postúpila smerom k severnému predmestiu Bachmutu.

Rusko v piatok oznámilo, že jeho armáda dosiahla prvé významné územné zisky za celé mesiace, keď uviedlo, že sa jej podarilo dobyť mesto Soledar, ktoré leží neďaleko Bachmutu. Ukrajina poprela tieto tvrdenia Ruska s tým, že v Soledare stále prebiehajú boje. Kyjev však uznal, že situácia v meste je zložitá.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojna na Ukrajine: Rusko potvrdilo, že v sobotu podniklo na Ukrajinu vlnu raketových útokov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php