eReport.sk
Nie je to prvý raz!
Ruský prezident Vladimir Putin sa na pohrebe zakladateľa ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina nezúčastní. Zdroj: tasr/ap

Putin sa pochválil: Dynamika vojenskej operácie na Ukrajine je pozitívna!

Dynamika ruskej „špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine je pozitívna, vyhlásil v nedeľu ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň vyjadril nádej, že ruskí vojaci dosiahnu na Ukrajine ďalšie úspechy.

„Dynamika je pozitívna… Všetko sa vyvíja v rámci plánu ministerstva obrany a generálneho štábu,“ uviedol Putin pre ruskú štátnu televíziu Rossija 1.

„Dúfam, že naši bojovníci nás ešte viac ako jedenkrát potešia výsledkami ich boja,“

dodal šéf Kremľa

Ruské ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že jeho jednotky dobyli výchdoukrajinské mesto Soledar. Ukrajina to však poprela s tým, že v meste stále prebiehajú boje. Ak by však ruská armáda mesto naozaj dobyla, išlo by pre Moskvu o zriedkavý úspech po sérii vojenských nezdarov.

Najprísnejšie sankcie od Západu

Po tom, čo Západ na Rusko uvalil pre inváziu na Ukrajinu najprísnejšie sankcie v moderných dejinách, ukázala ruská ekonomika pozoruhodnú odolnosť, no najväčší producent prírodných zdrojov vo svete sa teraz začína stále viac obracať k Číne, analyzuje Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský premiér Rishi Sunak.
  2. Raketový útok
  3. Pokus o likvidáciu Zelenského
  4. Masivný ruský útok

Putin sa chváli historicky najnižšou nezamestnanosťou

Podľa Putina je kľúčovým ekonomickým ukazovateľom nezamestnanosť. „Nezamestnanosť je historicky najnižšia. Inflácia je nižšia, ako sa očakávalo, a čo je dôležité má klesajúci trend,“ uviedol Putin. Pod ťarchou sankcií sa ruská ekonomika vlani prepadla, ale menej než predpovedali ekonómovia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin sa pochválil: Dynamika vojenskej operácie na Ukrajine je pozitívna!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php