eReport.sk
ako to teda je?
Na snímke obliehané mesto Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny v pondelok 27. februára 2023. Foto: tasr/ap

VOJNA NA UKRAJINE Vagnerovci tvrdia, že majú pod kontrolou zhruba 70 percent Bachmutu

Šéf ruskej žoldnierskej skupiny vagnerovcov Jevgenij Prigožin v pondelok vyhlásil, že jeho sily majú pod kontrolou viac ako polovicu východoukrajinského mesta Bachmut, ktoré sa stalo dejiskom dosiaľ najdlhšie trvajúcej bitky od začiatku ruskej ofenzívy.

Bachmut pod kontrolou Vagnerovej skupiny?

„V tomto okamihu kontrolujú jednotky vagnerovcov zhruba 70 percent mesta Bachmut a pokračujú v operáciách na dokončenie jeho oslobodenia,“ uviedol Prigožin v otvorenom liste adresovanom ruskému ministrovi obrany Sergejovi Šojguovi.

V tomto liste zverejnenom na sociálnych sieťach Prigožin vyzýva šéfa rezortu obrany, aby vagnerovcom poskytol potrebné vybavenie na zastavenie protiofenzívy, ktorú Ukrajinci podľa jeho slov chcú spustiť koncom marca alebo v apríli.

Agentúra Reuters píše, že je to po prvý raz, čo Prigožin zverejnil takúto korešpondenciu s ministrom obrany, ktorého v posledných mesiacoch opakovane verejne kritizoval za spôsob vedenia vojny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zákony nie sú prekážkou?
  2. Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
  3. USA pokračujú v zbrojení Ukrajiny
  4. Pavel hovorí o ukrajinskom protiútoku

Ruské sily sa pokúšajú dobyť Bachmut ležiaci v oblasti Donbasu už od augusta minulého roku. Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl generál Valerij Zalužnyj vyhlásil, že mesto má pre krajinu „najvyšší strategický význam“. „Je kľúčové pre stabilitu obrany celého frontu,“ uviedol Zalužnyj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VOJNA NA UKRAJINE Vagnerovci tvrdia, že majú pod kontrolou zhruba 70 percent Bachmutu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti