eReport.sk
Zuzana Čaputová, foto: tasr

Vojenskí tajní: Na pravidelnej báze dochádzalo k znevažovaniu úradu prezidentky!

Operácia Spoločná zodpovednosť sa stala silným prvkom protivládnej propagandy aktivistov, antisystémových online skupín a alternatívnych médií a pravicovo-extrémistických subjektov, čo viedlo k zvyšovaniu polarizácie v spoločnosti a protivládnym náladám. Použitie Ozbrojených síl (OS) SR bolo zneužité aj v agitačných procesoch rôznych proruských záujmových skupín.

Vojenské spravodajstvo (VS) to skonštatovalo v správe o svojej činnosti za rok 2020. Negatívne reakcie boli podľa VS zamerané najmä voči hlavným predstaviteľom OS SR a Ministerstva obrany SR. “Na pravidelnej báze dochádzalo k znevažovaniu úradu prezidentky SR ako hlavnej veliteľky OS SR, ako aj jej právomoci ovplyvniť rozhodnutia vlády SR pri nasadení OS SR. OS SR boli prezentované ako silná inštitúcia, ktorá koná na rozkaz a ako nástroj moci, ktorý je zneužitý na dosiahnutie stanoveného cieľa,” konštatuje VS v správe.

Pri plnení asistenčných úloh v prospech Ministerstva vnútra SR sa identifikovali legislatívne, personálne a materiálne limity Ozbrojených síl SR, ktoré značným spôsobom ovplyvňovali ich nasadenie v rámci domáceho krízového manažmentu.

Celoplošné testovanie obyvateľstva na nový koronavírus sa uskutočnilo na jeseň roka 2020. Rezort obrany zabezpečoval v rámci organizácie operácie Spoločná zodpovednosť logistickú časť spojenú s rozvozom materiálu a osôb. Zároveň poskytol riadiacu a komunikačnú infraštruktúru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. dane, finačná správa, daňový úrad
  2. Igor Matovič ukazuje certifikát s negatívnym výsledkom z celopošného testovania na ochorenie COVID-19

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojenskí tajní: Na pravidelnej báze dochádzalo k znevažovaniu úradu prezidentky!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti