eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

CHAOS počas testovania: Obrana dáva ruky preč od odpadu! A to nie je všetko…

Kým v rámci októbrového celoplošného testovania zabezpečovala odvoz, skladovanie i likvidáciu biologického odpadu armáda, tento raz to bude inak. Ministerstvo obrany dáva od odpadu ruky preč a tak to zase ostalo len na samosprávach. Nehovoriac o chaose, ktorý vzniká kvôli certifikátom.

„Najväčší problém majú aktuálne samosprávy s certifikátmi k testovaniu. ZMOS pred Vianocami, po sviatkoch a hneď po Novom roku avizoval štátu, že samosprávy budú v testovaní súčinné, ale potrebujeme vedieť, že štát je pripravený. Ak si uvedomíme, že víkendové testovanie začína o niekoľko hodín, mnohé samosprávy tlačili certifikáty ráno a predpoludním dostali avízo, že bude nejaký unifikovaný vzor, akosi to nenasvedčuje tomu, že štát bol perfektne pripravený na skríning,“ prezradil pre eReport.sk hovorca Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák.

A to nie je všetko. Najnovšie budú obce zodpovedné aj za biologický odpad, ktorý sa vyprodukuje počas testovania. Počas októbrového testovania sa o odpad starala armáda prostredníctvom Vojenskej nemocnice v Ružomberku. Doteraz však tony odpadu ležia v areáli Mokraď! „Vzhľadom na skutočnosť, že pôvodcom odpadu vyprodukovaného počas skríningového testovanie už nie je Ústredná vojenská nemocnica, nie je predpoklad, že by mal byť zhromažďovaný na Mokradi,“ uviedli na naše otázky z ministerstva obrany.

„Povinnosť zlikvidovať nebezpečný odpad je dnes na pleciach samospráv, ktoré sa snažia zabezpečiť riešenie problému s MOM a tie, ktoré si z objektívnych príčin nedokážu zabezpečiť likvidáciou nebezpečného odpadu, o tom informujú príslušné okresné úrady, ktoré v tom majú pomôcť,“ prezradil Kaliňák. Ako rýchlo sa podarí odpad zlikvidovať je otázne. Na Mokradi doteraz leží asi 250 ton odpadu.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport