eReport.sk
Poslanec za SaS, Miroslav Žiak, foto: tasr

VIDEO Žiak sa pustil do Blahu: Prišli ste, zasmradili ste, ogrcali ste…Ste hovnocuc v politike

V parlamente to zase poriadne vrelo. Dôvodom bol generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý v pléne predkladal Správu o činnosti prokuratúry. Nie je žiadnym tajomstvom, že po tom, ako Žilinkov úrad použil paragraf 363 Trestného poriadku a zbavil obvinení Vladimíra Pčolinského či Jaroslava Haščáka, sa časť koalície stavia k nemu kriticky.

Žilinkovi však na pomoc pribehol smerák Ľuboš Blaha. „Už druhý deň v parlamente bojujeme proti útokom koaličných pročkov na Maroša Žilinku. Zastal som sa generálneho prokurátora, pretože je zjavne odborník a snaží sa ctiť zákon,“ uviedol včera Blaha na sociálnej sieti. „Hneď ako sa Maroš Žilinka rozhodne aplikovať zákon, tak ho treba trhať ako takého psa,“ povedal v pléne. Reagoval aj na kritiku Juraja Šeligu.

Ľuboš Blaha (Smer-SD)

Blaha si na svoju adresu vypočul od poslanca Miroslava Žiaka. – Foto: tasr

„Dôveru v právny štát znižuje to, ak inštitúcia, v tomto prípade generálna prokuratúra, je v očiach verejnosti uzavretá, ak nekomunikuje s verejnosťou a neodpovedá na otázky, ktoré sú legitímne,” vyčítal poslanec Za ľudí Žilinkovi. „Prosím, neberte ho vážne. On nevie, o akej verejnosti hovorí. Za ním žiadna verejnosť nestojí. On tu nereprezentuje kompletne nikoho. Maximálne svoju Jaňuľu,“ rypol si Blaha. Šeliga sa totiž často ukazuje v spoločnosti kolegyne Jany Žitňanskej. Dvojica však v minulosti poprela, že by bolo medzi nimi niečo viac ako kolegiálny vzťah. Blahove reči ale evidentne podráždili saskára Miroslava Žiaka. Ten v zmysle „na hrubú dieru, hrubá záplata“ spustil poriadnu nakladačku.

Čítajte viac:

  1. Juraj Šeliga (Za ľudí)
  2. Miroslav Žiak (SaS)

„Pán poslanec Blaha, aj keď pani prezidentka vyzvala na nejaký ten zmier alebo upokojenie vášní, no ja si neodpustím,“ nadýchol sa liberál a začal. „Prišli ste, zasmradil ste, pošpinili ste, ogrcali ste, pourážali ste, ako to len vy dokážete…Ja keď som bol malý, tak na dedine chodilo také auto, ktoré vytiahlo žumpu a potom to následne vykydalo na pole. Volali sme ho hovnocuc. A vy ste taký hovnocuc slovenskej politiky,“ zamyslel sa Žiak. „Štvete ľudí, hecujete ľudí svojimi klamstvami. Tvárite sa ako odborník, lebo si načítate tri štyri mená. Urážate všetkých ostatných, lebo v živote ste nepracovali, nerobili. Akože ste napísali pár článkov. No vy ste len svätec. Prd sa tomu rozumiete a ste pre mňa jeden veľký hovnocuc,“ uzavrel. „Nemám slov. Úplné dno,“ okomentoval Žiakovo vystúpenie Blaha.

– Foto: fb/MiroslavZiakSaS

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Žiak sa pustil do Blahu: Prišli ste, zasmradili ste, ogrcali ste…Ste hovnocuc v politike

Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport