eReport.sk
Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Foto: tasr

VIDEO Vytočený minister: Manželke som sľúbil, že nepôjdem do basy. Cítim tlak na porušovanie zákona!

Médiá už pár dní zamestnáva kauza okolo neexistujúcej križovatky diaľnic D1 a D4. Obchvat sa tak otvorí bez kľúčového úseku. Na diaľnicu D4 sa totiž z D1 nebude dať napojiť. Ide o svetový unikát, ktorému zrejme len tak ľahko nie je páru, preto sa zvýšil tlak na súčasného ministra dopravy Andreja Doležala. Lenže ten sa bráni.

Keď som nastupoval do funkcie ministra, mojej manželke som sľúbil dve veci: Po prvé, že si popri práci nájdem čas aj na rodinu a po druhé, že nepôjdem do basy,“ uviedol Doležal na sociálnej sieti, kde zverejnil aj video. Zdôvodňuje v ňom, že sa nechce dať dotlačiť do nezákonných vecí, ktoré by dostavanie križovatky mohli urýchliť. Tlak pritom cíti zo strany niektorých politikov, ale aj médií.

Čítajte viac:

  1. Minister dopravy Andrej Doležal podpísal novú investíciu

„Kam sme to dospeli, keď je zrazu vytváraný tlak na ministra, aby porušoval zákon?“ sťažuje si minister. „Prosím, verte mi. V súčasnosti neexistuje iný legitímny, zákonný spôsob urýchlene dostavať križovatku ako ten, do ktorého sme sa pustili. A to sa volá verejné obstarávanie,“ povedal minister s tým, že obstarávanie budú naháňať maximálne ako sa len dá. Všetky ostatné medializované spôsoby považuje za nezákonné. „Bohužiaľ, alebo vďaka bohu, ešte stále žijeme v krajine, kde platia zákony. Takže vás chcem ubezpečiť, že budeme postupovať v súlade so zákonom. Ale tak, aby sme túto križovatku postavili čo najskôr,“ uzavrel Doležal.

– Foto: fb/AndrejDolezalMinisterDopravy

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti