eReport.sk
Primátor Bratislavy Matúš Vallo, foto: tasr

Vallo: Bez dokončenia križovatky Prievoz nebude podľa nás D4/R7 hotová

BRATISLAVA – Bratislavský nultý obchvat, diaľnicu D4 a rýchlostnú cestu R7, nebudeme môcť považovať za dokončenú, pokiaľ nebude dokončená mimoúrovňová križovatka Prievoz v Bratislave. Vyhlásil to primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Reagoval tak na zhotoviteľa stavby, spoločnosť D4R7 Construction, ktorý avizuje otvorenie posledných úsekov projektu.

“Na štvrtkovom (23. 9.) rokovaní so zhotoviteľom a Prezídiom Policajného zboru sme žiadali, aby v čase otvorenia nových úsekov R7 bola už hotová aj jej najdôležitejšia časť – mimoúrovňová križovatka Prievoz pod Prístavným mostom, tzv. rondel. Práve tu sa má obrovské množstvo vozidiel z novej rýchlostnej cesty rozložiť do bratislavských ulíc a na existujúci obchvat diaľnice D1,” uviedol Vallo.

R7 nestíhajú spustiť spolu s novými úsekmi D4

Táto križovatka podľa neho stále dokončená nie je a niektoré zjazdy a prepojenia, napríklad odbočenie z D1 od Senca na Bajkalskú ulicu, z Bajkalskej na Prístavný most do Petržalky a priame prepojenie zo Slovnaftskej na Petržalku, stále nefungujú. “Do avizovaného nedeľného (26. 9.) otvorenia obchvatu podľa všetkého ani fungovať nebudú. Hovoríme to teraz v predstihu, aby sme nedopadli ako s už legendárnym prepojením diaľnic D1 a D4,” poznamenal primátor.

Zhotoviteľ podľa Valla už medzičasom informoval, že samotnú R7 nestíha spustiť spolu s novými úsekmi D4, ktoré sa majú spúšťať od nedele. “Naďalej však platí, že pred skorým otvorením chýbajúcich úsekov R7 navrhujeme uprednostniť skoré dokončenie a otvorenie všetkých vetiev križovatky Prievoz, aby sa Prístavný most a jeho okolie nestalo pre vodičov ešte väčšou nočnou morou, ako je dnes,” upozornil šéf bratislavskej samosprávy.

Trpí nielen križovatka Bajkalská – Prievozská

Spustenie nájazdov križovatky, ako tvrdí, už aj tak výrazne mešká, čo spôsobuje motoristom aj obyvateľom hlavného mesta značné problémy. “Trpí križovatka Bajkalská – Prievozská, ale napríklad aj Prístavná ulica pre uzavretý nájazd z Bajkalskej na Prístavný most do Petržalky. Otvorenie obchvatu a napojenie vysokokapacitnej R7 na nedokončený rondel môže situáciu ešte zhoršiť,” vysvetlil Vallo.

Posledné úseky projektu D4/R7 sa budú otvárať postupne. V nedeľu sa otvorí 4,3 kilometra dlhý úsek diaľnice D4 vrátane Lužného mosta. Nasledovať by malo otvorenie zvyšku rýchlostnej cesty R7 a ďalšieho úseku.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti