eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: fb/sukl.sr

VIDEO Všetko je pripravené na očkovanie! Na Slovensko dorazili prvé vakcíny

Celý proces bol vopred organizovaný a naplánovaný – od otvorenia termoboxu po uskladnenie vakcín ubehli menej ako tri minúty. “Môžeme potvrdiť, že všetko je pripravené na očkovanie,” informuje Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

Na Slovensko dorazili prvé vakcíny na prevenciu ochorenia COVID-19. Vakcíny boli uskladnené v hlboko mraziacom boxe vo Fakultnej nemocnici Nitra. Informoval o tom na sociálnej sieti Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

Balenia otvorili a liekovky vybrali na rozmrazovanie

“Riaditeľka štátneho ústavu Zuzana Baťová sa dnes zúčastnila na preberaní prvých vakcín na prevenciu ochorenia COVID-19. Transport aj otvorenie a uskladnenie vakcín prebiehali za prísnych teplotných i bezpečnostných podmienok. Vakcíny boli uskladnené v hlbokomraziacom boxe vo Fakultnej nemocnici Nitra. Konkrétne balenia boli otvorené a liekovky vybrané na rozmrazovanie,” uvádza sa ďalej na stránke ŠÚKL.  Celý proces bol vopred organizovaný a naplánovaný – od otvorenia termoboxu po uskladnenie vakcín ubehli menej ako tri minúty. “Môžeme potvrdiť, že všetko je pripravené na očkovanie,” informuje ďalej ŠÚKL.

Nasledujúce video Ministerstva zdravotníctva SR zachytáva privezenie vakcín na Slovensko:

Zdroj: fb/ereport

V sobotu by malo doraziť na Slovensko prvých približne 10.000 vakcín. Následne v nedeľu (27. 12.) doobeda sa začne s očkovaním zdravotníkov voči ochoreniu COVID-19 v štyroch nemocniciach, a to v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici a Košiciach. Vakcína sa podáva v dvoch dávkach do ramena, pričom odstup je 21 dní. Celkovo má Slovensko nakontrahovaných 18 miliónov vakcín. Preočkovať by sa malo 3,3 milióna obyvateľov.

V prvej vlne by mali byť zdravotníci, zamestnanci domovov sociálnych služieb či pracovníci kritickej infraštruktúry. Očkovacia látka bude širokej verejnosti na Slovensku k dispozícii zrejme okolo Veľkej noci na budúci rok.

Viac o očkovaní nájdete v našom manuáli, ktorý sme pre vás pripravili.

Riaditeľka štátneho ústavu Zuzana Baťová sa dnes zúčastnila na preberaní prvých vakcín na prevenciu ochorenia COVID-19….

Uverejnil používateľ Štátny ústav pre kontrolu liečiv Sobota 26. decembra 2020

Zdroj: tasr, fb/sukl.sr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport