eReport.sk
Zhromaždený dav na Hodžovom námestí v Bratislave v nedeľu 15. novebra 2020. Foto: FB

VIDEO Už sa začala revolúcia? Ľudia sa zhromaždili v centre Bratislavy

AKTUALIZOVANÉ – Napriek tomu, že demonštrácie sú avizované na utorok 17. novembra, na Hodžovom námestí v metropole Slovenska, sa už dnes zhromaždili stovky ľudí. Situáciu už komentoval na sociálne sieti aj premiér Igor Matovič.

AKTUALIZÁCIA:
Protesty v Bratislave sa dnes ( 17.11.) začali. Všetko vám prinášame online!

Protesty a demonštrácie, ktoré sa pripravujú na 17. novembra, a ktoré otvorene podporila aj opozícia, predovšetkým strana Smer-SD a jej šéf Robert Fico, a samozrejme, aj ĽSNS Mariana Kotlebu, sa vlastne začali už v nedeľu popoludní. Od viacerých našich čitateľov sme dostali upozornenia na videá, ktoré potvrdzujú, že v bratislavských uliciach sa v nedeľu 15. novembra 2020 zhromaždili stovky ľudí, ktorí si s kahancami v rukách spoločne zaspievali aj štátnu hymnu.

Videá, ktoré sa objavili na Facebooku v nedeľu 15.11.:

Videá a informácie o nedeľnom stretnutí v uliciach hlavného mesta sa šíria sociálnymi sieťami. Takto si ľudia medzi sebou zdieľali aj pozvánku na nedeľné hromadné podujatie. Na pozvánke s dátumom 15. november sa doslova uvádza, že „už dnes sa začína revolúcia“ a to na bratislavskom Hodžovom námestí od 16.00 h.

Vyzývajú na vyjadrenie mierumilovného nesúhlasu

„Začíname sviečkovým pochodom. Poprosím doniesť dva kahance, jeden do ruky a jeden položiť po trase pochodu,“ uvádzajú organizátori, ktorí pridávajú ešte takúto informáciu: „Ten, kto chce mierumilovne vyjadriť svoj nesúhlas, nech príde na Sviečkový pochod 15.11.2020 o 16:00 na Hodžovo námestie pred Prezidentský palác. Tento pochod bude trvať 2 hodiny a na konci povieme ultimátum a to : Psychopat má 24 hodín na odstúpenie.“

Zhromaždený dav na Hodžovom námestí v Bratislave. Foto: FB

,S takýmto organizátorom protestu 17.11. tam bude teda naozaj bezpečne. No comment,“ napísal na facebooku v reakcii Matovič, ktorý narážal na konkrétnu osobu, ktorá má za nedeľným zhromaždením stáť.

S takýmto organizátorom protestu 17.11. tam bude teda naozaj bezpečne. No comment:

Uverejnil používateľ Igor Matovic Nedeľa 15. novembra 2020

Zdroj: FB/I.Matovič

Ako sme vás už na inom mieste informovali, protesty a demonštrácie, ktoré sa pripravujú na 17. novembra, sú podľa ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) nezákonné.

Polícia zasiahne, vyhlásil Mikulec

Šéf rezortu vnútra pripomenul platný núdzový stav (ten je od nedele predĺžený o ďalších 45 dní) a zákaz zhromažďovania. Pokiaľ sa napriek tomu protesty uskutočnia, polícia proti demonštrantom a ich účastníkom zasiahne. Aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa v nedeľu vyjadrila rovnakom duchu ako Mikulec. V jednej z nedeľných diskusných relácií sa k avizovaným demonštráciám a najmä k ich účastníkom vyjadril aj predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽANO). Ten tvrdil, že na protesty chcú ísť chuligáni, fašisti, komunisti, či rôzna “lúza”. Demonštrácia podľa jeho názoru vyslovene zneužíva odkaz 17. novembra. “Sú to ľudia, ktorí s týmito hodnotami nezdieľajú nič,” uviedol Krúpa.

Zdroj: eReport, foto a video: FB


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Už sa začala revolúcia? Ľudia sa zhromaždili v centre Bratislavy

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php