eReport.sk
Julian Lennon spieva Imagine
Julian Lennon spieva Imagine, FOTO: Youtube/Julian Lennon

VIDEO Syn Lennona poriadne prekvapil: Zaspieval Imagine, ktorej sa chcel celý život vyhnúť!

Skladba Imagine patrí medzi najznámejšie hity Johna Lennona. Stala sa hymnusom mieru a ideálneho sveta, po ktorom všetci túžime. Jeho syn Julian ju až doteraz vehementne odmietal spievať na verejnosti. Presvedčila ho až aktuálna situácia na Ukrajine.

V týchto dňoch prebieha masívna online kampaň organizácie Global Citizen, ktorá bojuje za mier a pomoc na Ukrajine. Zúčastnilo sa jej niekoľko celebrít a medzi nimi sa objavil aj syn zosnulého beatlesáka. Julian Lennon zaspieval za doprovodu gitaristu Nuna Bettencourta skladbu Imagine. Vo svojom odkaze vysvetlil, prečo sa po rokoch rozhodol zlomiť svoje predsavzatie a siahol na tento otcov klenot.

Ako človek a aj ako umelec som cítil nutkanie odpovedať tým najvýznamnejším spôsobom, akým som mohol. A tak som dnes po prvýkrát verejne vystúpil so skladbou môjho otca IMAGINE. Prečo teraz, po toľkých rokoch? Stále som hovoril, že jediný čas, kedy by som uvažoval o spievaní Imagine, by bolo v prípade „konca sveta“. „

Julian Lennon

„Vojna na Ukrajine je nepredstaviteľnou tragédiou. Ako človek a aj ako umelec som cítil nutkanie odpovedať tým najvýznamnejším spôsobom, akým som mohol. A tak som dnes po prvýkrát verejne vystúpil so skladbou môjho otca IMAGINE. Prečo teraz, po toľkých rokoch? Stále som hovoril, že jediný čas, kedy by som uvažoval o spievaní Imagine, by bolo v prípade „konca sveta“. No aj preto, že jeho texty odrážajú našu spoločnú túžbu po celosvetovom miery. Pretože v rámci tejto piesne sme sa preniesli do priestoru, kde sa láska a spolupatričnosť stávajú našou realitou, i keď len na chvíľu,“ napísal Lennon pri jeho premiére otcovej piesne, ktorú odspieval v intímnej atmosfére so zapálenými sviečkami.

VIDEO: Julian Lennon – Imagine, Youtube/Julian Lennnon

Imagine podľa neho odráža svetlo na konci tunela, v ktoré teraz dúfajú všetci ľudia. Vo svojom vyhlásení tiež vyzval svetových lídrov, aby sa postavili za utečencov a pomohli im v neľahkej situácii.

Viac sa dozviete:

  1. Mila Kunis
  2. Evelyn, Pavol Habera s Danielou Peštovou a Miriam Kalisová
  3. Ministerka hospodárstva Ukrajiny Julia Svyrydenková.

Ukrajinu podporujú aj ďalší umelci

Upriamiť pozornosť na pomoc Ukrajincom pomáhajú celebrity z celého sveta. V rámci projektu Stand Up For Ukraine, ktorý organizuje Global Citizen, zaspievala napríklad Madonna spolu so synom Davidom, ktorý ju doprevádzal na klavíri. Bono a The Edge z U2, ktorí sú zároveň spoluautormi iniciatívy, venovali našim susedom upravenú verziu skladby Walk On. Pink Floyd nahrali spoločne s ukrajinským spevákom Andriyom Khlyvnyukom pieseň Hey Hey Rise Up a Red Hot Chili Peppers ich podporili prostredníctvom videoodkazu.

U2, Red Hot Chili Peppers, Madonna a Pink Floyd popdporili Ukrajinu, FOTO: Instagram/U2, Red Hot Chili Peppers, Madonna, David Gilmour


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Syn Lennona poriadne prekvapil: Zaspieval Imagine, ktorej sa chcel celý život vyhnúť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti