eReport.sk
Evelyn, Pavol Habera s Danielou Peštovou a Miriam Kalisová
Evelyn, Pavol Habera s Danielou Peštovou a Miriam Kalisová, FOTO: Instagram/Evelyn, Pavol Habera, Miriam Kalisová

Naše celebrity reagujú na vojnu – šok a veľká bolesť v srdci

Toto nikto nečakal. Tak znie prvá myšlienka nielen obyčajných ľudí, ale aj mnohých osobností. I naše známe tváre vyjadrili solidaritu s ľuďmi z Ukrajiny a odsúdili vojenské riešenie akýchkoľvek konfliktov.

Pavol Habera a Daniela Peštová

Veľké sklamanie nad situáciou na Ukrajine vyjadrili svorne Daniela Peštová i Pavol Habera. Česká modelka popísala pre svojich zahraničných fanúškov to, ako jej mama prežívala rok 1968 a inváziu ruských vojsk do Československa. Teraz vidí niečo podobné u našich susedov a odmieta veriť tomu, že sa to môže stať aj v súčasnosti. Ešte tvrdšie slová na adresu útokov povedal jej partner Pavol Habera.

„Nie som politik a ani politológ, ktorý by sa vyznal hlbšie v zložitých vzťahoch medzi rôznymi krajinami. Som len človek a hudobník, na ktorého dopadli následky rôznych povojnových režimov. Som človek, ktorý už videl okolo seba nekonečné množstvo dobra, zla a aj hlúposť. Považoval som však slovo „VOJNA“ v Európe a nebodaj na celom svete, za uzavretú kapitolu, ktorá výstražne skončila v roku 1945. V týchto dňoch sa môj posledný kúsok nádeje v to, že ľudstvo nepotrebuje upgrade, zrútil. Potrebuje! Nejako sa nám to v tých našich premúdrelých a precitlivelých hlavách domotalo.

Ten najväčší zlosyn histórie ľudstva sa nielenže teraz pomrvil v hrobe – on priamo znovu ožil. Bolo ich doteraz niekoľko – všetko blázni, ktorí začali mať pocit nesmrteľnosti, geniality a pán Putin sa k nim v tejto chvíli významne zaradil. Ráno si pripravujem kávu a popri tom mi napadne, že niekde inde ľudia majú úplne iné starosti! Hlavne prežiť ďalší deň! Nechápem, že pár kilometrov odo mňa padajú na nich a na ich krajinu zničujúce bomby a strely! Predstavujem si, čo asi cítia a hlavne sa samozrejme pýtam sám seba, či aj mňa toto niekedy čaká. Nie som si už ničím istý! Hanba Vám, Putin! Rusi nás všetkých – celý svet – zase raz tragicky sklamali,“ napísal rozhorčený spevák.

Pavol Habera a Daniela Peštová, FOTO: Instagram/Pavol Habera


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naše celebrity reagujú na vojnu – šok a veľká bolesť v srdci

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti