eReport.sk
Predseda strany SaS Richard Sulík.
Predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: tasr

VIDEO Sulík úprimne: Médiá sú hypercitlivé! Je zakázané povedať zjavné pravdy

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) sa nedávno vyjadril, že v prípade nevyhnutnosti bude Slovensko musieť pristúpiť na požiadavku platby za ruský plyn v rubľoch. Po týchto vyjadreniach sa stal Sulík terčom početných útokov od médií, vládnych predstaviteľov a dokonca aj svojho bývalého kolegu a exministra financií Ivana Mikloša. Sulík na túto kritiku však reagoval s úprimnosťou jemu vlastnou.

Ja chápem to, že teda žijeme v dobe, kde je zakázané povedať zjavné pravdy-

Minister hospodárstva Richard Sulík.

„Keďže vidím túto hypercitlivosť slovenských médií, ako sa tu všetci začínajú zavzdušňovať, pripadá mi to ako výrazné obmedzenie slobody slova, lebo človek povie trošku niečo vedľa, tak hneď sú tu všetci na vetvách. Tak oukej, niektoré veci teda budem hovoriť inak, tak ako si želajú naše mainstreamové médiá,“ vyjadril sa Sulík pre denník SME dodávajúc, že „plyn a ropa nemôžu prestať tiecť na Slovensko, lebo to napácha masívne škody“.

Rétorikou sa pri tom Sulík veľmi nápadne priblížil k opozičným lídrom. „Ja chápem to, že teda žijeme v dobe, kde je zakázané povedať zjavné pravdy,“ prezentoval ostré vyjadrenie minister.

Mikloš ho nazval užitočným idiotom

Aj keď ešte stále snáď žijeme v štáte, kde si môžeme navzájom vymieňať rôzne názory a diskutovať o nich, stále častejšie sa opakuje situácia, kedy sa ľudia s názorom mimo tzv. mainstreamu sťažujú na istý druh tlaku zo strany svojho okolia, alebo spoločnosti ako takej.

Ivan Mikloš sa rozhodol zostúpiť na túto úroveň, ja som si ho teda cenil viac, ale keď on má za potreby ma verejne urážať, tak ja teda nemám nejaké dôvody to komentovať.

Richard Sulík, šéf SaS.

Mikloš si možno aj sám uvedomuje, že nazvať niekoho „užitočným idiotom“ možno nebolo najslušnejším vyjadrením pocitov zo Sulíkových tvrdení. „Keď sa minú argumenty, dôjde rad na urážky,“ vyjadril sa k celej záležitosti Sulík.

O Miklošovi taktiež hovorí, že si ho ako človeka vážil viac: „Ivan Mikloš sa rozhodol zostúpiť na túto úroveň, ja som si ho teda cenil viac, ale keď on má za potreby ma verejne urážať, tak ja teda nemám nejaké dôvody to komentovať.“

Miklošove argumenty stihol Sulík taktiež nazvať detinskými a hlúpymi, no a zrejme by sa s ním kľudne neváhal porovnávať v znalostiach v oblastí zahraničnej politiky. „Som zaručene lepšie zorientovaný v zahraničnej politike, ako Ivan Mikloš v energetike,“ zdôraznil Sulík.

VIDEO Sulík pre denník SME o Miklošovi: Keď sa minú argumenty, dôjde rad na urážky

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Sulík (SaS)
  2. ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková
  3. Sprava premiér SR Eduard Heger, (OĽaNO), podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Sulík úprimne: Médiá sú hypercitlivé! Je zakázané povedať zjavné pravdy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti