eReport.sk
Európska únia je teda dobre trafená! - vyhlásil Fico
Robert Fico na videosnímke. Reprofoto: yt/smer-sd

VIDEO Európska únia je teda dobre trafená! Fico reaguje na zákaz dovozu ruskej ropy do Európy

Európska únia je teda dobre trafená! – vyhlásil Fico. Len tri dni dozadu nenápadne vstúpila do platnosti jedna z najzásadnejších protiruských sankcií. EÚ stanovila, že od 5. decembra 2022 platí zákaz dovozu ropy a ropných produktov z Ruskej federácie. O rizikách takéhoto opatrenia informuje slovenská parlamentná opozícia už niekoľko mesiacov. Európska sankcia môže spôsobiť, že cena nafty a iných ropných produktov pôjde opäť citeľne nahor.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger arogante hádže vinu na podnikateľov
  2. fico si podal lipšica

„Európska únia je teda dobre trafená. 5. decembra vstúpila do platnosti nezmyselná protiruská sankcia a je zastavený dovoz ruskej ropy a ruských ropných produktov do krajín Európskej únie,“ upozornil predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico vo svojom najnovšom videu.

Pomohlo nám Maďarsko

Keď slovenská vláda proti takémuto sankčnému opatreniu neprotestovala, a to napriek zrejmým rizikám pre slovenského občana, pomohol nám náš južný sused. Maďarsko, ktorého vláda je kritizovaná aj kabinetom Eduarda Hegera (OĽANO) vyrokovalo, že krajiny, ktoré sú najzávislejšie na dovoze ruskej ropy, budú môcť túto komoditu dovážať až do 5. decembra 2023. Firmy ako Slovnaft však nemôžu ropu a ropné produkty vyvážať ďalej. A to môže spôsobiť prepad ziskov a následné prepúšťanie.

Fico sa evidentne snaží vysvetliť riziká čo najpresnejšie: „Prudké zvýšenie cien ropných produktov, predovšetkým motorovej nafty. Náhradné kapacity, napríklad ropovod Adria, sú nedostatočné. Spriatelené ropné krajiny zabudli na akúkoľvek solidaritu s Európou a zarábajú na rope nekresťanské peniaze,“ upozorňuje Fico. Cena nafty podľa neho na Slovensku prekročí hranicu dvoch eur a môže sa priblížiť až k cene tri eurá za liter nafty.

Závislosť na Rusku je evidentná

„Každý desiaty liter nafty pochádza v Európe práve z Ruska,“ pripomenul opozičný líder. „Slovenka, Slovák, si na čerpacej stanici siahnu hlbšie do vrecka vďaka hlúposti politikov, ako je Heger a spol.,“ dodal.

Táto sankcia podľa neho Európe ani náhodou nepomôže. V prípade víťazstva Smeru vo voľbách Fico sľubuje, že nová vláda bude podobné sankcie vetovať, rovnako ako sa chce postaviť aj proti schémam finančnej pomoci Ukrajine. Tie sú podľa neho v súčasnej podobe nezmyselné.

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Európska únia je teda dobre trafená! Fico reaguje na zákaz dovozu ruskej ropy do Európy

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti