Futbalista Talianska, foto:tasr

Postup Talianov, dojatý Modrič a najviac zamotaná situácia u Slovákov: Vrcholí skupinová fáza EURO

Futbalisti Talianska postúpili do osemfinále ME v Nemecku. Na prienik medzi šestnásť najlepších tímov im stačila v pondelňajšom stretnutí remíza 1:1 s Chorvátskom. Úradujúcich majstrov Európy zachránil v 90.+8 minúte striedajúci Mattia Zaccagni. Chorváti viedli od 55. minúty zásluhou kapitána Luku Modriča, ktorý sa stal vo veku 38 rokov a 289 dní najstarším strelcom v histórii kontinentálneho šampionátu. Taliani sa v osemfinále stretnú so Švajčiarskom.

Postup Talianov

Talianom stačilo na zaistenie si postupu získať bod, Chorváti potrebovali bodovať naplno a po otváracom góle Modriča všetko nasvedčovalo tomu, že si zahrajú vo vyraďovačke. „Azúroví“ však udreli z jedinej strely v druhom dejstve na bránu. Chorváti majú na konte dva body a už iba malú šancu na postup z tabuľky tretích tímov.

Prekonal rekord

Modrič presným zásahom prekonal o 32 dní rekord Rakúšana Ivicu Vastiča z roku 2008.

Najviac zamotaná je skupina Slovákov

Najviac zamotaná je skupina E, teda skupina, kde sa nachádzajú slovenskí futbalisti, Belgicko, Rumunsko a Ukrajina. Pred poslednými zápasmi majú všetci zhodne po tri body a všetci štyria môžu postúpiť do osemfinále.