eReport.sk
Soták kriticky o Hegerovi
Šéf Klubu 500 Vladimír Soták. Foto: tasr

VIDEO Soták o Čaputovej postoji k ruskému plynu: Čo sú to za kecy! Bude chodiť na koči ako Mária Terézia


Zastavenie dovozu ruského plynu a ropy je založené na nerealistických predpokladoch a prepočtoch a pre slovenský priemysel môže byť likvidačné. V konečnom dôsledku bude znamenať katastrofálne dlhodobé zhoršenie životnej úrovne obyvateľstva nielen Slovenskej republiky, ale celej Európskej únie. Uvádza vo svojom stanovisku občianske združenie Klub 500.

Predseda združenia zamestnávateľov Vladimír Soták povedal počas dnešnej tlačovej konferencie, že kampaň, ktorá je založená proti dovozu ruského plynu a ropy je založená na nereálnych základoch a tvrdí, že ak by Slovensko prestalo s ich dovozom, prinieslo by to pre slovenský priemysel katastrofálne následky. Klub 500 označil danú situáciu doslova za alarmujúcu: „ Situácia je o to alarmujúcejšia, že sa tieto úvahy prezentujú v období, kedy ešte stále rezonujú negatívne dopady pandémie spojené s rastom cien vstupov a narušením dodávateľsko‐odberateľských reťazcov.“

Zdroj: video:yt/tasr.tv

Vyzývajú prezidentku Čaputovú a premiéra Hegera

„Vyzývame prezidentku Slovenskej republiky, vládu Slovenskej republiky na čele s premiérom Eduardom Hegerom, aby všetky záležitosti týkajúce sa ekonomiky konzultovali s tými, ktorých sa tieto rozhodnutia dotýkajú, teda so zástupcami slovenského priemyslu a hospodárstva.“

„Premiér Eduard Heger na summite lídrov Európskej únie vo Versailles totiž deklaroval, že si vie predstaviť jednoznačné odstrihnutie sa EÚ od ruských energetických zdrojov s cieľom dosiahnuť energetickú nezávislosť Európy od Ruska,“ uvádza Klub 500 vo výzve vládnym predstaviteľom.

Soták na adresu prezidentky: Nechápem jej postoj, bez ruskej ropy bude chodiť na koči, nie lietadlom!

Predseda združenia Klub 500 Vladimír Soták ostro reagoval vyjadrenie zo strany kancelárie prezidentky Zuzany Čaputovej: „Nech povie hocikto, hocičo. Nech ide cestou akou chce, ale tu je otázka, že či budeme mať plyn a budeme robiť, alebo plyn mať nebudeme a robiť nebudeme!

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava: Andor Šándor, Martina Koller, Štěpán Kotrba.
  2. Na kombosnímke zľava: Andor Šándor, Martina Koller, Štěpán Kotrba.
  3. Na Ukrajine prebiehajú boje
  4. Uvrhli štát do krízy?
  5. Pápež vyzval veriacich
  6. Na snímke poslanci Smeru-SD, zľava Richard Takáč, Robert Fico, v pozadí vpravo Ladislav Kamenický.

Soták reagoval aj na stanovisko prezidentky v ktorom sa uvádza, že kto tvrdí, že Slovensko by malo byť závislé na ruskom plyne, koná voči záujmom krajiny: „Čo sú to za kecy, kto si toto dovolí povedať! Buď tu bude plyn alebo tu plyn nebude. Ak plyn nebude a nebude fungovať ekonomika, ani prezidentka nepôjde lietadlom, ale bude chodiť kočom, ako za čias Márie Térezie!“ ostro reagoval predseda Klubu 500 na stanovisko kancelárie prezidentky Čaputovej.

Klub 500 žiada vládu, aby nepodporila neuvážané návrhy

„Žiadame, aby Slovenská republika nepodporila v Európskej únii tieto neuvážené návrhy, nakoľko by dlhodobo poškodili nielen ekonomiku Slovenska, ale aj ekonomiku celej Európskej únie. Žiadame, aby sa neprijímali v tejto veci žiadne návrhy bez toho, aby bola SR najskôr pripravená na realizovateľné alternatívy.“

„Všetci si prajeme, aby sa vojna na Ukrajine skončila čím skôr a najmä aby bola ukončená diplomatickou cestou. Ukrajina, Európa ani svet vojny nepotrebujú.“ dopĺňa vo svojom stanovisku združenie zamestnávateľov Klub 500.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Soták o Čaputovej postoji k ruskému plynu: Čo sú to za kecy! Bude chodiť na koči ako Mária Terézia

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: