eReport.sk
Pápež vyzval veriacich
Pápež František Foto: tasr

Navštívi pápež František Kyjev? Hlava katolickej cirkvi obdržala pozvanie od starostu mesta

Kyjevský starosta Vitalij Kličko pozval pápeža Františka ešte minulý týždeň na návštevu ukrajinskej metropoly, aby tak hlava katolíckej cirkvi „prejavila svoj súcit“. Vatikán však do utorka na pozvanie neodpovedal. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

V liste z 8. marca, do ktorého nahliadla v utorok agentúra AFP, Kličko napísal, že „osobná prítomnosť cirkevného lídra v Kyjeve je kľúčom k záchrane životov a vydláždeniu cesty mieru v našej krajine“. „Obraciame sa na vás ako na duchovného lídra, aby ste prejavili svoj súcit a aby ste stáli pri ukrajinskom ľude spoločným šírením výzvy na mier,“ uvádza sa v Kličkovom liste.

Vatikán sa k pozvaniu priamo nevyjadril

Hovorca Vatikánu Matteo Bruni vo vyhlásení uviedol, že František dostal Kličkov list a že je „solidárny s utrpením mesta, jeho obyvateľov, tých, ktorí museli utiecť, a tých, ktorí boli povolaní, aby ho riadili“. „Modlí sa k Bohu, aby boli ochránení pred násilím,“ uviedol Bruni. Hovorca Vatikánu však neuviedol, či 85-ročný František pozvanie do Kyjeva príjme alebo odmietne.

Kličko ponúkol pápežovi alternatívu

Kličko pritom ponúkol pápežovi aj alternatívu, a to vystúpenie na spoločnej videokonferencii, ktorá môže byť buď dopredu nahraná, alebo vysielaná naživo. Na tejto konferencii by sa podľa Klička mohol zúčastniť aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Bude vás zaujímať:

  1. Soták kriticky o Hegerovi

Odkedy Rusko 24. februára napadlo Ukrajinu, sa pápež František niekoľkokrát vyslovil proti násiliu. Bruni v utorok zopakoval pápežovo vyhlásenie z nedele, v ktorom František apeloval na ukončenie „neakceptovateľnej agresie skôr, ako sa z miest stanú cintoríny“.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Navštívi pápež František Kyjev? Hlava katolickej cirkvi obdržala pozvanie od starostu mesta

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti