eReport.sk
Údajné obyvateľky Mariupola ďakujú Rusom a kritizujú bojovníkov Ukrajiny.
Údajné obyvateľky Mariupola ďakujú Rusom a kritizujú bojovníkov Ukrajiny. Zdroj: telegram.

VIDEO Skutočná pravda z Mariupola? Šíria sa šokujúce výpovede žien, majú byť zo zničeného mesta!

Ruskom podporovaní separatisti zdieľajú na sociálnych sieťach videá, ktorými sa snažia ukázať údajnú skutočnú pravdu o vojne na Ukrajine. V týchto dňoch jedno také zdieľajú už aj slovenskí používatelia internetu. Video má pritom zachytávať bežných občanov zničeného mesta Mariupol. To, že známe prístavné mesto je zničené je holý fakt. To, že v Mariupole bežní civilisti, najmä ženy a deti trpia, je takisto zrejme neodškriepiteľné. Doteraz však žiadne vyšetrovanie oficiálne nepreukázalo, ako presne došlo ku skaze, ktorá Mariupol zasiahla.

Video, ktoré sa šíri internetom a pochádza od ruskej strany konfliktu na Ukrajine, prináša výpovede dvoch žien, má ísť pritom o obyvateľky Mariupola. Zjavne zúbožené respodentky na kameru hovoria aj o tom, že sú živé a zdravé, pričom tvrdia, že ďakujú za pomoc ruskej armáde.

Nechceme nič počuť o takzvaných obrancoch Ukrajiny, ktorí sa skrývali za sukne a vyhadzovali ľudí z domovov. 

Hovorí vo videu jedna zo žien.

Zároveň poukazujú na to, že rozdiel medzi ukrajinskými bojovníkmi a členmi ruských ozbrojených síl je podľa nich obrovský. „Nechceme nič počuť o takzvaných obrancoch Ukrajiny, ktorí sa skrývali za sukne a vyhadzovali ľudí z domovov. Keď sa ľudia vracali domov pre jedlo pre deti, tak ich s nadávkami posielali preč,“ podáva pre mnohých šokujúce vysvetlenie jedna zo žien vo videu.

VIDEO Výpovede údajných obyvateliek Mariupola o bojoch v prístavnom meste

Zdroj: telegram

V žiadnom prípade netvrdíme, že video je na 100 percent autentické. Zároveň sa to však nedá ani vylúčiť. Samozrejme, je vojna – a tak o to viac platí, že môže ísť o súčasť dezinformačnej kampane.

Bez zveličovania platí, že o názory a početné obvinenia zo strany Kyjeva v slovenských médiách skutočne nie je núdza. Argumenty, ktorými operuje Moskva, sú však často spomínané iba takpovediac heslovite.

Považujeme však za dôležité, aby občania poznali aj iný pohľad na ukrajinsko – ruský konflikt, ako len ten ukrajinský. Bez zveličovania totiž platí, že o názory a početné obvinenia zo strany Kyjeva v slovenských médiách skutočne nie je núdza. Argumenty, ktorými operuje Moskva, sú však často spomínané iba takpovediac heslovite a neraz sú aj ťažko v našich zemepisných šírkach dohľadateľné.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kosáky aj sekery. Jedna z oficiálnych fotografií, ktorá bola súčasťou upútavok na poľský film Volyň.
  2. Sergej Lavrov.
  3. Emmanuel Macron
  4. Na kombosnímke zľava Volodymyr Zelenskyj a John Kirby.
  5. Na ilustračnej snímke miestni obyvatelia stoja vedľa tela muža, ktorý zahynul počas bojov 13. apríla 2022 v Mariupole.
  6. Volodymyr Zelenskyj


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Skutočná pravda z Mariupola? Šíria sa šokujúce výpovede žien, majú byť zo zničeného mesta!

Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti