eReport.sk
Vyzdvihla aj naše členstvo v NATO
Dočasne poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Saskárka na adresu Remišovej: Neviem, prečo to robíš, čo máš za to sľúbené. Hanba ti!

Saskárka na adresu Remišovej neuviedla rozhodne nič lichotivé. Po tom, ako vicepremiérka skončila svoj prejav v pléne NR SR jej liberálka poriadne naložila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kto je tu fašista? Kollár saskárov nešetril
  2. Heger arogante hádže vinu na podnikateľov

Veronika Remišová (Za ľudí) vyhlásila, že SaS odvoláva vládu Eduarda Hegera (OĽANO) za svoju vlastnú nečinnosť. Počas diskusie o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde v Národnej rade (NR) SR pripomenula, že SaS bola súčasťou koalície a jej aktuálne konanie označila za pľuvanec do tváre slušným ľuďom na Slovensku a za pokrytectvo.

Mali ste moc a mohli ste pracovať, odkázala SaS

„Tiež ste mali zodpovednosť, mali ste moc a mohli ste pracovať. Teraz za vašu vlastnú nečinnosť odvolávate vládu Eduarda Hegera. Pokrytectvo vždy bolo najväčším nepriateľom ľudských práv,“ zdôraznila Remišová.

Skonštatovala, že človek buď stojí na strane proti korupcii, alebo ju podporuje. Poukázala na to, že spolu s SaS sa pod zvolanie schôdze podpísali nezaradení poslanci z Hlasu-SD. Pripomenula liberálom, že za predchádzajúcich vlád spoločne v opozícii zbierali podpisy na odvolanie vtedajšieho ministra hospodárstva Petra Žigu (dnes Hlas-SD) po kauze advokáta Bžána.

Pripomenula deficit končiacej Radičovej vlády

Kritizovala aj výčitky SaS k štátnemu rozpočtu a deficitu verejných financií. Pripomenula deficit končiacej vlády Ivety Radičovej, ktorý bol podľa jej slov 7,5 percenta. Odmietla aj kritiku rokovaní s lekárskymi odborármi, poukázala na finálnu dohodu a pripomenula krízu v zdravotníctve z čias Radičovej vlády, keď v nemocniciach vyhlásili núdzový stav.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Vyhlásila tiež, že SaS bola dva a pol roka vo vláde, mala ministerku spravodlivosti a ani raz neprišli na rokovanie koaličnej rady s návrhom na riešenie registrovaných partnerstiev. Odmieta preto ich výčitky, že vláda nedostatočne riešila práva LGBTI+ ľudí po vražde na Zámockej ulici v Bratislave.

Saskári označili slová Remišovej za klamstvá

„Toľko nepravdivých slov, falše. Neviem, prečo to robíš, čo máš za to sľúbené, aké miesto na kandidátke,“ reagovala Anna Zemanová (SaS). Tvrdí, že téme registrovaných partnerstiev sa liberáli venovali od samého začiatku a návrhov bolo viac. „Toto, čo si predviedla, je pre mňa veľké sklamanie. Dá sa kritika povedať aj slušne, ale mala by byť pravdivá. Toto, čo si predviedla je len servílnosť. Hanba ti. Veľmi som z teba sklamaná,“ dodala.

Poslanci NR SR Richard Sulík a Anna Zemanová (obaja SaS). – Foto: tasr

Za klamstvá a nezmysly označili jej slová aj ďalší poslanci SaS. Jarmila Halgašová tvrdí, že hneď po voľbách riešila registrované partnerstvá spolu s Ondrejom Dostálom (SaS), nosili ich na koaličnú radu a boli vetované.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Saskárka na adresu Remišovej: Neviem, prečo to robíš, čo máš za to sľúbené. Hanba ti!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti