eReport.sk
FOTO TASR - Jaroslav Novák

VIDEO Remišová: Tarabove návrhy zákonov treba odmietnuť a rozpočet schváliť! Žiadne obchodovanie nebude

Strana Za ľudí vyzýva koaličných partnerov na väčšiu transparentnosť pri rozhodovaní o štátnom rozpočte na budúci rok. Chce, aby boli dva opozičné zákony, ktoré predložil nezaradený poslanec Tomáš Taraba, preradené pred hlasovanie o rozpočte a odmietnuté. V stredu na tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR to uviedla predsedníčka strany a ministerka investícií Veronika Remišová.

Zdroj: youtube/tasr

Chce tak rozptýliť pochybnosti o „obchodovaní“ pri podpore zákona o štátnom rozpočte v parlamente. „Tento rozpočet je dôležitý, je dôležité, aby bol schválený, je dôležité pomôcť ľuďom, ale zároveň je dôležité, aby bolo z čoho pomáhať. To znamená, aby peniaze, naše spoločné peniaze, vaše spoločné peniaze, sa nerozkrádali. A aby sa tak stalo, tieto dva zákony, jednoducho, nesmú prejsť a nesmú byť absolútne žiadne pochybnosti. V opačnom prípade hlasy na rozpočet nedodáme,“ zdôraznila Remišová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zdravotníctvo o peniaze nepríde.
  2. Je polícia neschopná?
  3. Sudkyňa Barbara opäť v akcii!

Šíria sa šumy

Poukázala na to, že pri rozpočte sa začínajú „šíriť šumy“, že hlasovanie o ňom by mohlo byť zobchodované za zníženie trestných sadzieb za ekonomické trestné činy. Podľa Za ľudí sa to týka dvoch návrhov Tarabu, ktoré sú v parlamente, a to novely Trestného zákona a novely Trestného poriadku. „Takáto legislatíva by bola snom všetkých podvodníkov,“ upozornila Remišová. Apelovala na to, aby koalícia neschválením týchto zákonov ukázala, že k žiadnemu obchodovaniu s protikorupčnými hodnotami na Slovensku nedochádza.

Zdroj: tasr/youtubeKOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Remišová: Tarabove návrhy zákonov treba odmietnuť a rozpočet schváliť! Žiadne obchodovanie nebude

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti