eReport.sk
Veronika Remišova (Za ľudí).
Veronika Remišova (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Remišová: Podozrenia, ktoré sa vynárajú, sú otázkou trestnoprávnou! Fico má čo vysvetľovať

Zverejnené informácie z policajného vyšetrovania a výpovedí spolupracujúcich obvinených ukazujú, že najvyšší predstavitelia a spojenci Smeru-SD a Hlasu-SD mali zneužívať políciu na diskreditáciu a stíhanie politických oponentov. Rovnako ich mali zneužívať aj na krytie a nevyšetrovanie svojich ľudí. Počas utorňajšej tlačovej konferencie to uviedla vicepremiérka a ministerka investícií a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) s tým, že zistenia majú podľa nej mimoriadne závažný charakter.

“Je neprijateľné, aby sa na Úrade vlády stretával Robert Fico (Smer-SD) s najvyššími predstaviteľmi orgánov činných v trestnom konaní a dohadovali si diskreditáciu, stíhanie, vyšetrovanie politických oponentov,” povedala Remišová. Poznamenala, že tak to bolo v prípade Andreja Kisku a Igora Matoviča (OĽANO).  

Kisku nezbavili obvinenia, aj keď Remišová hovorí o diskreditácii:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Andrej Kiska (vpravo) odchádza zo snemu strany Za ľudí po tom, čo za novú predsedníčku strany bola zvolená Veronika Remišová (vľavo), 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach.

Uviedla, že už ako opozícia tvrdili, že štátne zložky mali byť zneužívané na vyšetrovanie alebo nevyšetrovanie politicky citlivých káuz a na diskreditáciu nepohodlných ľudí. “Podozrenia, ktoré sa momentálne vynárajú, už sú otázkou trestnoprávnou a vyžadujú si plnú pozornosť polície aj prokuratúry,” uviedla. Podľa Remišovej Fico má čo vysvetľovať občanom aj orgánom činným v trestnom konaní.  V tejto súvislosti nebude podávať trestné oznámenie.

Spravodajský portál Aktuality.sk v posledných dňoch informoval o utajených schôdzkach za éry premiéra Roberta Fica.  Odvoláva sa pritom na výpoveď väzobne stíhaného bývalého šéfa finančnej správy Františka I. i ďalších spolupracujúcich obvinených. Na stretnutiach sa mali zúčastniť vrcholní predstavitelia štátu, polície i finančnej správy. Koordinovať sa na nich malo vyšetrovanie a diskreditácia bývalého prezidenta Andreja Kisku či Igora Matoviča, ktorý je v súčasnosti ministrom financií. Fico opakovane označuje výpovede spolupracujúcich obvinených, takzvaných kajúcnikov, za zmanipulované.

Remišová sa k termínu snemu Za ľudí určito nevyjadrila

Líderka strany Za ľudí na utorkovej tlačovke nespresnila, kedy sa uskutoční snem strany. Poukázala na to, že pozvala kolegov v rámci predsedníctva na neformálnu diskusiu. Ako však potvrdila, nespokojná časť kolegov jej pozvanie odmietla. Poukázala na skutočnosť, že s tými, ktorí chcú pracovať, sa stretne a bude spolupracovať. “Pre mňa je dôležité, aby tí, ktorí chcú tvrdo pracovať, mali na to vytvorené podmienky,” uviedla.

Nespokojní členovia Za ľudí okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej žiadajú zvolať snem, na ktorom by sa volilo nové vedenie strany. Hovoria o septembrovom termíne. Jeho zvolanie žiadajú aj niektoré krajské organizácie. Remišová zatiaľ snem nezvolala. Svoj záujem o post šéfa strany nedávno prejavil podpredseda Juraj Šeliga, pre Remišovú je kompromisným kandidátom.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport