eReport.sk
PK 5 Melbourne - Španielsky tenista Rafael Nadal podáva poèas semifinálového zápasu dvojhry mužov na grandslamovom turnaji Australian Open proti Talianovi Matteovi Berrettinimu v Melbourne v piatok 28. januára 2022. Nadal zvíazil v štyroch setoch 6:3, 6:2, 3:6 a 6:3. FOTO TASR/AP Rafael Nadal of Spain serves to Matteo Berrettini of Italy during their semifinal match at the Australian Open tennis championships in Melbourne, Australia, Friday, Jan. 28, 2022. (AP Photo/Hamish Blair)

VIDEO Rekordný titul pre Nadala! Zablahoželali mu aj Federer s Djokovičom

Rafaelovi Nadalovi zablahoželali k zisku rekordného 21. grandslamového titulu aj jeho dvaja veľkí rivali. Španielsky tenista v nedeľu po skvelom obrate vyhral Australian Open a v historických tabuľkách sa odpútal od Švajčiara Rogera Federera i Srba Novaka Djokoviča. Obaja majú na konte 20 trofejí z podujatí veľkej štvorky.

Federer Nadalovi víťazstvo doprial

„To bol finálový zápas ako remeň. Môjmu kamarátovi a veľkému rivalovi Rafovi Nadalovi zo srdca blahoželám k tomu, že sa stal historicky prvým hráčom s 21 grandslamovými singlovými titulmi. Pred pár mesiacmi sme spolu žartovali, že obaja chodíme o barlách. Je fantastické, ako sa Rafa dokázal po zranení vrátiť. Nikdy nepodceňujte veľkých šampiónov. Tvoja neuveriteľná pracovná etika, odhodlanie a bojový duch sú inšpiráciou pre mňa i pre obrovské množstvo ľudí na celom svete. Som hrdý na to, že môžem hrať v tvojej ére, navzájom sa už 18 rokov posúvame dopredu. Som presvedčený o tom, že ešte dosiahneš nejeden úspech, teraz si vychutnaj tento titul,“ citovala agentúra DPA slová Federera zo Švajčiarovho instagramu.

Zdroj: video:yt/razols

Djokovič zablahoželal Nadalovi aj napriek kritike od Španiela

 Djokoviča, ktorý nie je zaočkovaný proti koronavírusu, pred štartom Australian Open deportovali z krajiny a nemohol obhajovať titul. Na twitteri však po finále zablahoželal Nadalovi k rekordnému zápisu. „Gratulácia Rafovi Nadalovi k 21. grandslamovej trofeji. Je to výnimočný počin, opäť raz slávil úspech Rafov pôsobivý bojový duch,“ uviedol Srb.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Rekordný titul pre Nadala! Zablahoželali mu aj Federer s Djokovičom

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti