eReport.sk
Mení sa Únia na totalitnú organizáciu?
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Zdroj: tasr/ap

VIDEO Profesor Petr Drulák: EÚ sa mení na extrémistickú organizáciu, liberálny progresívny prúd nemá s demokraciou nič spoločné!

Sme len vazalmi? A je pravdou, že krajiny, najmä strednej Európy, potrebujú len Ameriku? Miesto toho, aby boli mostom medzi Východom a Západom? Aj o tom prehovoril profesor medzinárodných vzťahov Petr Drulák. Ktorý je okrem iného, bývalým prvým námestníkom ministra zahraničných vecí a bývalým veľvyslancom ČR v Paríži. Jeho názory sú podobné tým Sachsovým. Takže ide o „Putinovho agenta,“ či „obeť ruskej propagandy.“

Súboj medzi ľavicou a pravicou

Podľa profesora Druláka existoval vždy. Mení sa len jeho obsah. A to najmä v súčasnej dobe. „Liberálny progresivizmus, dnešná pravica, nemá nič spoločné s hodnotami pôvodného liberalizmu. To, čo predstavuje EÚ a v nej najmä vlády Slovenska a Česka, to už by som prirovnal k extrémizmu. Ktorý popiera základné princípy demokracie,“ uviedol pre Inovace Republiky.

„Diktujú nám, že si musíme vybrať. Je to Západ, alebo Východ. Jasné, že Západ, ale musíme mať aj veľmi kvalitné vzťahy s Východom. Aby mohol stredoeurópsky národ prežiť a prekvitať, musí mať vzťahy s obidvomi.“

Kritický pohľad

Ten podľa známeho politológa, ktorého ho kvôli jeho názorom „demokrati“ vyhodili z univerzity, na ktorej roky učil a ktorému ide český mainstream po krku, lebo je „milovník Putina,“ chýba. Drulák hovorí, že nemôžeme šíriť nenávisť k Rusku a zároveň nekriticky adorovať Západ.

„Treba sa bez akejkoľvek propagandy pozrieť na to, čo robí Európska komisia, Únia, čo robí NATO. Je hlúpe hovoriť, že „sme na Západe,“ tak všetko, čo je na východe je zlé. To proste nie je pravda. Rovnako ako to, že všetci, ktorí nezastávajú pravicoví názor, sú zlom,“ skonštatoval.

Sme len vazalmi?

„V deväťdesiatych rokoch sme chceli, aby sme boli suverénny a sebavedomý národ. Ktorý bude otvorene prijímať možnosti zo Západu i Východu. A prosperovať. Dnes kopeme zákopy. Lebo to je politika súčasnej Únie. Najmä súčasné vlády Slovenska i Čiech, nie sú ani sebavedomé, ani suverénne. Strácame svoje hodnoty. Samostatne už nerozhodujeme takmer o ničom. Len čakáme na pokyny z Európskej komisie. Naši mocipáni sú poplatní Bruselu a Washingtonu. Miesto toho, aby robili to najlepšie pre naše krajiny a ich obyvateľov,“ zhodnotil politológ a bývalý diplomat.

Zdroj: Inovace Republiky


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Profesor Petr Drulák: EÚ sa mení na extrémistickú organizáciu, liberálny progresívny prúd nemá s demokraciou nič spoločné!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php