eReport.sk
Ľudovít Makó
Ľudovít Makó. Foto: tasr

VIDEO Hnutie OĽANO bolo mimoriadne hlasné: Makó to detailne opísal! Krúpa: Chcú sabotovať

Štvrtkové odkazy OĽANO smerom k verejnosti sa niesli v znamení masívnej kritiky lídra Smeru Roberta Fica a šéfa Hlasu Petra Pellegriniho. A nevynechali ani guvernéra NBS Petra Kažímíra. Súvisí to zrejme s aj so súdnym pojednávaním s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom, ktoré sa dnes konalo. V dueli na TV Joj „Analýzy na hrane“ sa navyše vo štvrtok večer stretli poslanci Juraj Krúpa (OĽANO) a Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Na tzv. systém našich ľudí či problémových kajúcnikov mal, samozrejme, každý z nich iný názor. Napríklad taký Ľudovít Makó. Kým pre OĽANO je tento skorumpovaný bývalý vysoký funkcionár dôveryhodný spolupracujúci svedok, opozícia ho vníma ako obyčajného pochybného udavača a „lúzra“.

Kde je teda pravda a ktorá strana, ako sa vraví, je tá dobrá? To ukáže zrejme až čas. Dnešný frontálny útok OĽANO na opozičných lídrov je však jasným signálom, že matovičovci majú vo všetkom jasno (podobne ako opozícia.)

Vyháňajú opozičných lídrov z verejného života

Ľudovít Makó detailne opísal, ako za vlády SMERu na Slovensku fungoval ´systém´. Systém postavený na korupcii, úplatkoch a trestných činoch. Systém, ktorý mala pod kontrolou mafia spolu s oligarchami a vedúcimi predstaviteľmi vlády,“ napísala vládna partaj vo svojom statuse.

Oľanáci ľuďom tiež pripomenuli, že „oligarchovia si plnili už tak viac než plné vrecká a dojili náš štát v spolupráci s politikmi zneužívali orgány činné v trestnom konaní na kriminalizáciu ´nepohodlných´, hlavne z radov opozície.“

Násilnejšie vládne hnutie vzápätí dodalo: „Ľady sa ale pohli, niektorí sa priznávajú, spolupracujú s políciou, iní stále dúfajú v opätovný návrat vlády mafie a korupcie a veria, že ich tento systém opäť ochráni. Ak premiér akejkoľvek krajiny na svete dopustí v štáte korupciu takéhoto rozsahu, bolo by na mieste, aby sa minimálne stratil z politického a verejného života.“

Zdroj: fb/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti

Predseda výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa, ktorá dnes bol v disjkusnej relácii TV Joj pripomenul, „ako sme v minulosti zažívali snáď pri každom odvolávaní SMERáckeho ministra SMERáci demonštratívne odišli, to boli ich spôsoby. Náš prístup je diametrálne odlišný. Všetky schôdze o odvolávaní sme nechali prebehnúť a vypočuli sme si to, čo sa opakovalo ako platňa dokola a nič nové sme sa nedozvedeli, napriek sľubom a veľkých zásadných odhaleniach,“ odkazuje na slová svojho poslanca z televízie OĽANO.

Krúpa: Sabotujú, všetko potrebuje svoj čas

Krúpa sa vyjadroval v diskusii aj k tzv. vojne v polícii, pričom jeho myšlienky zhrnula vládna strana takto: „Je to prirodzené, prebieha očista polície a tá neprebehne zo dňa na deň. Stále existujú pozostatky vo forme ľudí, ktorých tam mali ľudia ako Gašpar, Imrecze a podobní. Títo ľudia sú stále v štruktúrach a prebiehajúce vyšetrovanie, do ktorého sú sami zapojení sa snažia sabotovať. V polícii pracuje približne 23-tisíc policajtov a mali sme tu 12 rokov SMERu. To je niečo, čo za jeden rok nevyčistíte. Všetko potrebuje svoj čas.“

Zdroj: fb/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti

Krúpov spoludiskutér na TV Joj Štuaj Eštok, to však vidí inak. Napísal tiež niekoľko myšlienok na sociálnu sieť a rovnako zdieľal to „svoje“ video z večernej debaty. „Takzvaní kajúcnici alebo tiež profesionálni udavači sa tak skompromitovali, že dnes už ich slovám absolútne nemožno dôverovať,“ pripomenul Pellegriniho politik.

Šutaj Eštok: Makó sa stal celebritou

„Kajúcnik Makó sa stal mediálnou celebritou a novým etalónom morálky, hoci sa popriznával k braniu státisícových úplatkov, kajúcnik Suchoba si na slobode vyberá nové luxusné auto a kajúcnik Čech si ´zrazu´ spomenul, že veď počul aj o nejakých úplatkoch pre politikov, hoci doteraz o nich zaryto mlčal. Všetci títo ľudia si len chránia vlastné zadky a v snahe udržať si slobodu a majetok porozprávajú presne to, čo od nich žiada skupinka vyšetrovateľov a prokurátorov, zneužívajúcich trestné stíhanie na osobnú a politickú pomstu. Viac som povedal v relácii Analýzy na hrane,“ dodal opozičný poslanec.

Zdroj: fb/sutajestokm

Kto má pravdu a kde je pravda? Ukáže čas. Isté však je, že pre bežného občana sa situácia okolo citlivých trestných stíhaní stáva čoraz viac neprehľadanejšou a mnohí úprimne nevedia, že komu veriť. Jediným faktom, ktorý spochybniť určite nemožno, že to, čo sa deje za súčasnej vlády, sme tu ešte nemali. Niektorí hovoria o amaterizme, neschopnosti a poniektorí aj o zlomyseľnosti. A výsledok? Nedôvera občanov voči vláde a štátnym inštitúciám, aká tu ešte nebola.

Aj toto by vás mohlo zaujímať:

  1. bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik počas súdneho procesu
  2. Policajti cudzineckej polície a policajti z Trnavského kraja zasahujú v Piešťanoch a okolí proti nelegálnemu pobytu cudzincov vo štvrtok 15. júla 2021.
  3. Polícia, logo
  4. Člen Zboru väzenskej justičnej stráže na ŠTS 27. apríla 2021 v Pezinku.
  5. Roman Mikulec
  6. Robert Fico (Smer-SD).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hnutie OĽANO bolo mimoriadne hlasné: Makó to detailne opísal! Krúpa: Chcú sabotovať

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti