eReport.sk
bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik počas súdneho procesu
Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, foto:tasr

Dušan Kováčik žiada súd o prepustenie: Dömötör je zmanipulovaný a klame!

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik opätovne žiada Špecializovaný trestný súd (ŠTS) o prepustenie z väzby. Poukazuje na nové okolnosti, okrem iného na krivú výpoveď Csabu Dömötöra. Má podozrenie, že výpovede svedkov v konaní vedenom proti nemu mohli byť manipulované.

Kováčik žiada súd o prepustenie

Nové okolnosti sa majú týkať najmä prijatia úplatku vo výške 50.000 eur za to, že mal v roku 2017 vybaviť nepodanie sťažnosti proti prepusteniu údajného bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby. Odvoláva sa na krivú výpoveď Dömötöra, ktorý si za ňu odpykáva podmienečný trest. Dušan Kováčik v žiadosti o prepustenie z väzby poukázal na to, že Dömötör „priznal, že v trestnom konaní vedenom Národnou kriminálnou agentúrou uviedol nepravdivé tvrdenia“. Tvrdí tiež, že vyšetrovateľ mal „zrejmý pomer k prejednávacej veci a jeho osobe“, a preto dôkazy z prípravného konania nemôžu byť podkladom pre súdne konanie.

Podľa Kováčika všetci klamú

Spochybňuje aj výpoveď bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa a ďalšie svedecké výpovede. Tvrdí, že na Úrad špeciálnej prokuratúry podal žiadosť o spať vzatie obžaloby, pričom o reakcii prokuratúry nebol doteraz vyrozumený. Súčasťou žiadosti Dušana K. je písomný sľub a peňažná záruka. Tiež aplikácia tzv. elektronického náramku a dohľad probačným i mediačným úradníkom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lucia Žitňanská počas tlačovej konferencie, na ktorej vysvetlila dôvody odchodu z postu ministerky spravodlivosti.
  2. Robert Fico (Smer-SD).
  3. Ľudovít Makó
  4. bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik počas súdneho procesu
  5. Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik prichádza v sprievode príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) na pokračovanie hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v utorok 13. júla 2021.

NAKA zadržala Dušana K. koncom októbra minulého roka. Svojej funkcie sa vzdal krátko po vznesení obvinenia. Čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Vo väzbe je od októbra minulého roka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dušan Kováčik žiada súd o prepustenie: Dömötör je zmanipulovaný a klame!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php