eReport.sk
Protestujúci v nemeckom Düsseldorfe.
Protestujúci v nemeckom Düsseldorfe. Zdroj: yt/Kevin Gabbe Live

VIDEO Nemci protestovali a odkázali vláde: Nie povinnému očkovaniu! Ruky preč od našich detí!

Tisíce ľudí protestovali v sobotu vo viacerých nemeckých mestách proti povinnému očkovaniu proti koronavírusu a opatreniam, ktoré majú zabrániť jeho šíreniu, informovala agentúra DPA.

V súčasnosti sa v Nemecku diskutuje o zavedení povinného očkovania pre určité skupiny. Zároveň sa rozbieha očkovanie detí na základe odporúčaní popredného očkovacieho orgánu v krajine, ale prieskumy ukazujú, že rodičia sú v tejto otázke rozdelení, uviedla DPA.

Mladí politici zvolávajú protidemštrácie

Podľa polície ľudia v meste Hamburg pochodovali v niekoľkých blokoch centrom mesta. „Nie povinnému očkovaniu!“ bolo napísané na mnohých svojpomocne vyrobených transparentoch. Organizátori akcie opakovane vyzývali účastníkov, aby zachovali pokoj a nasadili si pokrývky dýchacích ciest.

Zdroj: youtube.com/Arges Media

Na demonštrácii pod heslom „Ruky preč od našich detí“ sa podľa polície očakáva účasť približne 8000 ľudí. Mladí socialisti, Mladí zelení a skupiny z ľavicovej scény zvolali v Hamburgu tri protidemonštrácie, na ktorých sa podľa polície očakáva účasť takmer 1000 ľudí.

Tisícky ľudí vyšli do ulíc opäť aj v Düsseldorfe

Odporcovia povinného očkovania demonštrovali aj v centre mesta Düsseldorf. Na protest sa zaregistrovalo približne 1000 ľudí. Polícia však počet odhadla na približne 4000. Zaregistrovali tam aj protidemonštráciu s približne 200 účastníkmi.

Minulý víkend prekvapilo úrady v Düsseldorfe množstvo účastníkov demonštrácie proti povinnému očkovaniu. Namiesto 300 prihlásených prišlo podľa polície približne 2500 ľudí. V centre mesta Schwerin sa zhromaždilo v sobotu na proteste približne 1900 ľudí. Zhromaždenie bolo pokojné. Prítomných bolo veľa rodín. Organizátori očakávali 1700 účastníkov. Očakávalo sa aj protizhromaždenie so 60 demonštrantmi.

Drážďanské centrum zaplnila kolóna áut

Niekoľko stoviek ľudí demonštrovalo v kolóne áut v meste Drážďany. Podľa polície prešlo cez centrum mesta 185 vozidiel. Účastníci mali pripevnené k vozidlám transparenty a plagáty. Požadovali koniec obmedzení súvisiacich s pandémiou a vyjadrovali sa proti povinnému očkovaniu.

Demonštráciu v Berlíne polícia zakázala

Protesty boli naplánované aj v meste Freiburg s očakávanou účasťou 2500 ľudí a v meste Neumarkt s 1500 účastníkmi, ako aj niekoľko menších demonštrácií v meste Hannover. Demonštráciu v Berlíne polícia zakázala. Registrovaných bolo približne 2000 účastníkov. Podľa polície bolo dôvodom zákazu očakávané porušenie pravidiel, ako je povinnosť nosiť rúško či dodržiavať odstup.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Aj toto odkázali záchranári vláde pred parlamentom.
  2. Jana Bittó Cigániková (SaS) a Milan Mazurek (nezaradený).
  3. očkovanie a dieťa

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Nemci protestovali a odkázali vláde: Nie povinnému očkovaniu! Ruky preč od našich detí!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti