eReport.sk
Protest v Bruseli z polovice novembra 2021. Foto: tasr/ap

V Belgicku sa opäť protestovalo: Skupina demonštrantov sa dostala do zrážok s políciou!

Pri demonštrácii proti pandemickým opatreniam v Belgicku použila v nedeľu polícia voči niektorým protestujúcim vodné delá a slzotvorný plyn. Skupina mladých ľudí predtým bezpečnostné zložky napadla rôznymi predmetmi a petardami, informovala tlačová agentúra Belga.

Podľa počiatočného odhadu polície sa na prevažne pokojnom pochode Bruselom zúčastnilo približne 8000 ľudí, ktorí niesli plagáty s heslami proti obmedzeniam i očkovaniu. Väčšina účastníkov sa rozišla, keď sa asi 100 protestujúcich dostalo do zrážky s policajtmi, ktorí zabarikádovali prístup k sídlu Európskej komisie, píše agentúra AP.

Pred dvoma týždňami došlo pri podobnom proteste s 35.000 účastníkmi v belgickej metropole k vážnym zrážkam a potýčkam v uliciach, pripomína agentúra DPA.

Belgická vláda v piatok oznámila nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Tie sprísňuje už tretí týždeň po sebe, keď prílev nových prípadov nákazy značne zaťažuje zdravotníctvo.

Za posledný týždeň v 11-miliónovej krajine hlásili v priemere 17.862 nových prípadov nákazy denne, čo je nárast o šesť percent oproti predchádzajúcemu týždňu. Počet hospitalizovaných stúpol o štyri percentá na vyše 3700, z nich 821 je na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Polícia používa vodné delo počas protestu proti sprísňovaniu opatrení zameraných na spomalenie šírenia koronavírusu v centre Bruselu v nedeľu 21. novembra 2021.
  2. Belgický minister sociálnych vecí a verejného zdravotníctva Frank Vandenbroucke
  3. Protestujúci v nemeckom Düsseldorfe.
  4. Polícia používa vodné delo počas protestu proti sprísňovaniu opatrení zameraných na spomalenie šírenia koronavírusu v centre Bruselu v nedeľu 21. novembra 2021.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Belgicku sa opäť protestovalo: Skupina demonštrantov sa dostala do zrážok s políciou!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti