eReport.sk
ZDROJ FOTO: FB Ministerstvo vnútra SR

VIDEO Ministerstvo vnútra: Nové, moderné a kvalitné vozidlá pre políciu

Ministerstvo vnútra (MV) SR posiela do terénu ďalšie nové vozidlá kategórie SUV Toyota RAV 4 PHEV a Kia Sportage 1,6 TGDI PHEV. 27 ks nových, moderných, kvalitných áut, ktoré si dnes policajti v Bratislave prevzali. Sú zakúpené zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR.

Prerozdelené boli nasledovne:

23 ks vozidiel Toyota RAV 4 PHEV v policajnej verzii si prevzali príslušníci Policajného zboru v rámci krajov Trnava (5 ks), Nitra (6 ks), Bratislava (12 ks). 4 ks vozidiel Kia Sportage 1,6 TGDI PHEV v policajnej verzii si prevzali príslušníci Policajného zboru, odbor železničnej polície.

Autá Toyota RAV 4, Plug-In Hybrid majú 225KW kombinovaný výkon. Z toho benzínový motor 135 kW a elektromotor 89 kW, aut. prevodovka e-CVT – benzín, 4 x 4, CO2 – 22 g/km. Výbava DYNAMIC, dojazd v elektrickom režime 75 km. Cena za vozidlo je 67 546,11 eur s DPH. V cene vozidla je tiež záruka na 5 rokov/150 000 kilometrov. Set zimných originálnych diskov s pneumatikami, metalická farba, svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre políciu. Hový polep, príprava na rádio stanicu, kamera za čelným sklom, zosilnené poťahy, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu, tmavé slnečné fólie, hasiaci prístroj.

Výbava vozidla

Autá Kia Sportage Plug -in hybrid sú vo výbave 195 kW, automatická prevodovka, benzín. Cena za vozidlo je 45 666 eur s DPH. V cene vozidla je tiež záruka na vozidlo na 5 rokov/150 000 kilometrov. Set zimných originálnych diskov s pneumatikami, metalická farba, svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre políciu. Nový polep, príprava na rádio stanicu, kamera za čelným sklom, zosilnené poťahy, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu, tmavé slnečné fólie, hasiaci prístroj.

Nové vozidlá si pochvaľujú

Odozva policajtov z terénu je pozitívna. Nové vozidlá si na odboroch poriadkovej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Trnava pochvaľujú. Z hľadiska výkonnosti sú podľa policajtov úplne postačujúce s dodatočnou výkonnostnou rezervou, ohľadom výbavy vozidla a možností, ktoré vozidlo ponúka, sú vozidlá nadštandardne vybavené a bežným výkonom hliadkovej služby je potenciál výbavy maximálne využitý.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Šeliga ako otužilec počas januárového kúpania.
  2. Príde trestnoprávna zodpovednosť čurillovcov?

Lepšie jazdné vlastnosti

Príslušníci Policajného zboru z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Dunajská Streda ako pozitíva uvádzajú vyšší výkon. Lepšie jazdné vlastnosti, lepšiu svietivosť svetiel, priestranný interiér a pohodlné sedenie. Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave pozitívne hodnotia vyšší podvozok a automatickú prevodovku. Vozidlo disponuje dynamikou najmä v rýchlostiach do 110 km/h, stabilné zostáva aj vo vyšších rýchlostiach. Manažment dobíjania im vyhovuje.

Realizuje aj montáž nabíjacích staníc

Ministerstvo vnútra zároveň realizuje aj montáž nabíjacích staníc v rámci celej SR. Pre potreby nabíjania PHEV (plug-in hybridných vozidiel) a EV (elektrické vozidlá) vozidiel máme aktuálne vybudovaných 202 nabíjacích bodov. Do konca novembra 2023 plánujeme vybudovať 430 nabíjacích bodov.

ZDROJ FB

Zdroj: tasr/FB


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ministerstvo vnútra: Nové, moderné a kvalitné vozidlá pre políciu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie