eReport.sk
Zľava Ľubomír Galko, Roman Mikulec, Igor Matovič Zdroj: YT

VIDEO Matovičov cirkus na Ukrajine: Putin je vrah a každý, kto ho podporuje, je ním tiež, vyhlásil


Matovičovci pred radnicou v Kyjeve rozprestreli transparent dlhý niekoľko desiatok metrov. V anglickom jazyku na ňom vyzývajú EÚ, aby sa zobudila a Ukrajine začala okamžite pomáhať.

Hnutie Igora Matoviča so svojim kočovným cirkusom zavítalo pred voľbami do Európskeho parlamentu na Ukrajinu. Šéf OĽaNO Matovič tentoraz stavil na ukrajinskú kartu. Vyhlásil, že celá Európa bude rozhodovať o tom, či si do europarlamentu zvolí Putinových kolaborantov alebo ľudí, ktorým na Ukrajine, ale aj na demokratickom a slobodnom živote v EÚ záleží. Spolu s Matovičom na Ukrajinu vycestovali aj Roman Mikulec a Ľubomír Galko.

Kočovný cirkus

„Putin je vrah,“ odkázal politický klaun Matovič na Slovensko. Ľudia by na to podľa jeho slov nemali zabúdať. Priamo vyzýva tých, ktorí obdivujú Putina, aby si položili otázku, či je v súlade s kresťanským učením Ježiša Krista podporovať vraha.

„O dva týždne sú eurovoľby a celá Európa bude rozhodovať o tom, či si do Europarlamentu zvolí Putinových kolaborantov, alebo ľudí, ktorým na Ukrajine, ale aj na demokratickom a slobodnom živote v Európskej únii, záleží,“ povedal. Dodal, že ak Európska únia nezačne Ukrajine pomáhať viac, aby sa mohla brániť pred „novodobým Hitlerom Putinom“, všetci na to doplatíme.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Juraj Blanár
  2. Robert Fico, Ladislav Kamenický a Juraj Blanár,
  3. Vicepremiér a minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).
  4. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok

Nakoniec sa podľa neho môže osudnou stať neochota krajín pomôcť napadnutej Ukrajine a peniaze, ktoré teraz ušetríme, napokon aj tak budeme musieť investovať do vlastnej ochrany. Okrem toho nás to bude, ako ďalej hovorí, stáť aj životy našich vojakov, ktorí budú musieť ísť do vojny. „Putin sa na hraniciach s Ukrajinou určite nezastaví.“

Pred radnicou v Kyjeve matovičovci rozprestreli transparent, ktorý meria niekoľko desiatok metrov. V anglickom jazyku na ňom stojí: „EÚ, zobuď sa! Pomôž Ukrajine brániť životy teraz… lebo o niekoľko rokov zaplatíš výrazne viac za to, že budeš brániť životy občanov Európskej únie.“

Zdroj: YouTube

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovičov cirkus na Ukrajine: Putin je vrah a každý, kto ho podporuje, je ním tiež, vyhlásil

Odoberať
Upozorniť na
73 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: