eReport.sk
Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa.
Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa. Foto: fb/oľano.

VIDEO Krúpa na adresu opozície: Je to národnoštátny záujem, aby títo ľudia sa už v živote k moci nedostali!


Poslanci OĽANO ocenili príhovor ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v pléne Národnej rady (NR) SR. Zároveň vyzvali kolegov, aby podporili uznesenie, ktorým má parlament odsúdiť vojnové zločiny páchané Ruskou federáciou a jej lídrom Vladimirom Putinom na Ukrajine. Podľa slov Kristiána Čekovského (OĽANO) je toto príležitosť pre poslancov postaviť sa na správnu stranu.

„Zelenskyj povedal všetko, čo bolo podstatné,“ uviedol Andrej Stančík (OĽANO) s tým, že zaznel hlas odporu voči tyranii i hlas boja za svoju krajinu. Vyzdvihol, že Zelenskyj sa poďakoval za pomoc Slovenska a s pochopením hovoril aj o slovenskej závislosti od ruskej ropy a plynu. Stančík podčiarkol, že Ukrajina potrebuje obnovu a bez európskej perspektívy to bude ťažké.

Dnes vďaka prezidentovi Zelenskému prebehla v našom parlamente deratizácia. Deratizácia politických krýs.

Reagoval Juraj Krúpa z OĽANO.

Zároveň spolu s predsedom brannobezpečnostného výboru Jurajom Krúpom (OĽANO) kritizovali, že viacerí nezaradení poslanci z ĽSNS a Republiky odišli počas prejavu Zelenského, ale i to, že členovia Smeru-SD sa na ňom nezúčastnili. „Dnes vďaka prezidentovi Zelenskému prebehla v našom parlamente deratizácia. Deratizácia politických krýs, ľudí ktorí zrádzajú Slovensko a bez problémov by ho zrádzali aj v budúcnosti. Ľudí, ktorí nestoja na strane Slovenska, alebo na strane demokratickej Európy, ale na strane Putina a jeho vojnových zločinov, drsne odkázal na adresu opozície Krúpa a zašiel ešte ďalej: „Tliachajú sprostosti o tom, kto všetko za to môže ignorujúc fakty, že jediný, kto za to môže je Putin.“

Nehovoriac o tom, že na našom krásnom ukrajinskom traktore nám prerezali gumy, ale to už je iná vec

Posťažovala sa Monika Kozelová z OĽANO.

Podľa Krúpu, každý jeden, kto sa stavia na stranu ruského prezidenta, buď neovláda históriu, alebo je na strane Putina, a teda koná proti záujmom Slovenskej republiky. „Preto je veľmi dôležité, je to životne dôležité, je to národnoštátny záujem, aby títo ľudia sa už v živote k moci nedostali, pretože nás stiahnu hlboko do rôznych putinovských dier, odkiaľ sme sa ťažko vyhrabávali 40 rokov,“ dodal poslanec OĽANO.

Pred novinármi vystúpila aj poslankyňa Monika Kozelová (OĽANO), ktorá sa v svojom prejave vrátila k včerajším udalostiam na Slavíne. „Tá situácia bola v určitom momente dosť vyhrotená, najmä vďaka pánovi Ha-ra-bi-novi. Nehovoriac o tom, že na našom krásnom ukrajinskom traktore nám prerezali gumy, ale to už je iná vec… Ľudia včera na Slavíne aj na námestí SNP dali jasne najavo, že si želajú mier na Ukrajine. A podotýkam, že to neboli len ukrajinskí ľudia, ale to boli aj Slováci,“ uviedla Kozelová a svoj prejav k novinárom ukončila zvolaním: „Sláva Ukrajine“.

VIDEO Poslanci OĽANO ocenili príhovor Volodymyra Zelenského

Zdroj: fb/oľano

Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanci NR SR tlieskajú počas virtuálneho príhovoru ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.
  2. Tak hlavne s úctou a slušne
  3. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  4. Robert Fico na snímke z videosnímke.
  5. Poslanci ĽSNS, zľava Stanislav Mizík, Marek Kotleba, Rastislav Schlosár odchádzajú z rokovacej sály NR SR počas príhovoru ukrajinského prezidenta.
  6. Atmosféra na bratislavskom Slavíne bola v pondelok 9. mája poriadne hustá.
  7. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.

Zdroj: tasr/ereport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Krúpa na adresu opozície: Je to národnoštátny záujem, aby títo ľudia sa už v živote k moci nedostali!

Odoberať
Upozorniť na
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne