eReport.sk
Milan Krajniak
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

VIDEO Krajniak v opozícii takto zúril pre ceny energií: Krádež ako hovädo! Nebudeme sa na to pozerať

V roku 2015 predstúpil Milan Krajniak (Sme rodina) ešte ako opozičný poslanec v Národnej rade (NR) SR, aby povedal slovenskej verejnosti o tom, ako vláda Smeru núti občanov platiť o 30 percent vyššie poplatky za energie. Dnes, keď Slovensko čelí energetickej kríze a ľudia budú za energie doplácať násobne viac, je minister práce so svojimi revolučnými nápadmi v cenách energie akosi ticho. Minimálne v týchto dňoch či týždňoch sme nezachytili od neho taký plamenný prejav, aký mal pred rokmi, keď bol v opozícii.

Súčasný minister práce vystúpil v rámci parlamentnej rozpravy ešte ako opozičný poslanec v roku 2015, teda počas jednofarebnej vlády strany Smer – SD. Jeho vystúpenie sa týkalo cien energií, ktoré v tom čase označil ako „ožobračujúce alebo neprimerané.

Pomohol si oblečením, prejav začal v kabáte

Keďže už v tom čase začal v parlamentne platiť zákon, ktorý zrušil používanie vizuálnych pomôcok v pléne, poslanec Krajniak sa rozhodol demonštrovať zloženie cien energií na svojom oblečení a pred poslancov sa postavil v kabáte. „Cena elektriny a plynu je maximálne to tielko, čo mám na sebe,“ teda najmenšia časť odevu. Košeľa je podľa slov Krajniaka z roku 2015 „poplatok za rúrky a káble,“ pričom dodal, že “ale ja mám na sebe ešte aj sako a kabát!“

Saká, ako vtedy povedal, „sú kamoši Smeru“ – a kabát majú byť poplatky finančným skupinám či oligarchom, ktoré sa premietajú do cien energií. Vo svojom opozičnom prejave nezabudol povedať, že existujú aj akési slušné krajiny, v ktorých sú ceny energií pre ľudí nastavené oveľa prijateľnejšie ako na Slovensku. „Mali by ste mať vrátené ceny nie za rok 2016, my vám vrátime peniaze aj za rok 2006!“ uviedol vo svojom prejave, pričom dodal, že ceny energií boli v tom období „zlodejina, krádež, jak hovädo! A nebudeme sa na to pozerať!“

VIDEO Krajniak teatrálne reční o cenách energií v parlamente ako opozičný poslanec

Zdroj: nrsr

Aktuálne Slovensko stojí na prahu energetickej krízy, akú krajina už dlho nezažila. Krajniak medzičasom stihol byť ministrom práce v dvoch vládach. Konkrétne, najprv v kabinete Igora Matoviča a potom v rámci koalícii vedenej Eduardom Hegerom (obaja OĽANO).

Ceny energií na svetových trhoch rapídne rastú a vláda, vrátane Krajniaka, postavila občanov pred situáciu, kedy bude napríklad aj podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) hrozí, že si občania za energie priplatia aj o 20% viac ako vlani.

Matovič to cez víkend “hodil” na Sulíka

Minister práce je však akosi ticho a zatiaľ to tak nevyzerá, žeby sa reálne usiloval presadiť vo vláde také zmeny v cenách energií, aké sľuboval v roku 2015. A chýba aj ten plamenný prejav, ktorý pred rokmi v opozícii predviedol. Ak teda neberieme do úvahy vyhlásenia lídra Sme rodina Borisa Kollára. Krajniakov stranícky šéf síce pomerne často odkazuje koaličným partnerom, aby riešeniu problémov súvisiacich so zdražovaním venovala prioritu, zatiaľ to však nevyzerá na to, že by vláda ponúkla občanom v tomto smere aj skutočnú pomoc. Napokon, aj počas víkendu minister financií Matovič vyhlásil, že aktuálny návrh rozpočtu nepočíta s finančným balíkom, ktorý by mal či mohol znížiť dopady enormného zdražovania na občanov. Šéf OĽANO tvrdí, že Sulík, ktorý ako šéf rezortu hospodárstva mal s takýmto návrhom prísť, vraj s ničím neprišiel.

Podľa šéfa Smeru Roberta Fica má vláda má dostatok možností znížiť ceny za energie. “Žiadame vládu, aby predložila jasný plán, čo ide robiť, aby zabránila tomu, že dôjde k prudkému zdražovaniu cien elektriny a plynu pre domácnosti v roku 2022,” vyzval líder opozičnej strany Hegerov kabinet.

Ťažko však očakávať, že koalícia bude reagovať na akúkoľvek výzvu z opozície, keď si citlivú tému prehadzujú medzi sebou v rámci koalície ako taký horúci zemiak.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Štefan Hamran, Boris Kollár a Roman Mikulec.
  2. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina)
  3. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Krajniak v opozícii takto zúril pre ceny energií: Krádež ako hovädo! Nebudeme sa na to pozerať

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport