eReport.sk
Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina)
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

VIDEO Kollár odkázal Ficovi, že je pokakaný! A takto spochybnil trest pre Kováčika

Ak by hnutie Sme rodina zvyšní koaliční partneri vylúčili z vládnej koalície, hnutie to bude rešpektovať. Vyhlásil to líder hnutia Boris Kollár. Červenou čiarou pre Sme rodina je podľa jeho slov zrušenie paragrafu 363 Trestného poriadku a “roztrhnutie prokuratúry na generálnu a špeciálnu”. Pripustil tiež, že ak koalíciou neprejde výstavba štátnych nájomných bytov, odísť by z koalície mohli aj sami.

“Bolo nám oznámené zo strany bývalého premiéra, že pokiaľ nepodporíme jeho očistu, tak si vedia predstaviť vládnuť aj bez hnutia Sme rodina. Rešpektujeme to, keď k tomu dôjde a vylúčia nás, bez problémov si pôjdeme sadnúť do opozície. Dokonca keď nás nevylúčia sami, je vysoká pravdepodobnosť, že keď nám neprejdú nájomné byty alebo keď sa neurobí exekučná amnestia, možno sa budeme porúčať aj sami,” povedal Kollár na tlačovej konferencii.

VIDEO Kollár: Ak nám neprejdú naše zákony, možno odídeme z koalície sami

Kollár ocenil, že sa zrušilo trestné stíhanie novinárov Denníka N. “Generálny prokurátor je tu na to, že keď sa deje niečo nezákonné alebo niečo zlé v rámci prípravného konania, môže zasiahnuť využitím paragrafu 363 alebo vydaním pokynu,” priblížil s tým, že aj toto je podľa Kollára ukážka správneho kroku generálnej prokuratúry.

“Kajúcni majú zrazu podmienku”

Šéf parlamentu naznačil, že trest 14 rokov za úplatok 50.000 eur pre bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika nemusí byť primeraný. Ľudia sa podľa neho pozastavujú nad tým, že niekto dostal za 50.000 eur takýto trest “a tu máme kajúcnikov, hrozia im 25-ročné tresty, a zrazu majú len podmienku, hoci ukradli milióny eur”. Kollár dodal, že si nechce zastávať Dušana K., no vidí “skrivodlivosť” aj na druhej strane. “Ľudia necítia elementárnu spravodlivosť pre každého,” dodal.

Kollár reagoval aj na expresívny odkaz Fica

Podľa Kollára je problém s ľuďmi vo funkciách, ktorí sú buď neschopní, alebo “sú schopní všetkého”, čo podľa neho spôsobuje chaos. Zopakoval, že Sme rodina nebude súčasťou pracovnej skupiny, ktorá má riešiť situáciu v bezpečnostných zložkách. Dodal, že niektoré z prvých návrhov skupiny sa mu zdajú dobré.

Kollár na utorňajšej tlačovke reagoval aj na expresívny odkaz šéfa Smeru Roberta Fica, podľa ktorého šéf Sme rodina napriek svojim vyhláseniam a hrozbám koalíciu určite neopustí. Kollárovu reakciu, rovnako expresívnu, smerom k trojnásobnému expremiérovi nájdete vo videu.

VIDEO Kollár o Ficovi: Je maximálne pokakaný a ten smrad sa šíri plénom Národnej rady SR

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár (Sme rodina)
  2. Peter Pellegrini (Hlas-SD).
  3. Robert Fico (Smer-SD).
  4. Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.
  5. Obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik pred vyhlásením rozsudku na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 20. septembra 2021.
  6. Veronika Remišová (Za ľudí)

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti