eReport.sk
Chmelár tvrdo kritizuje Čaputovú
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: tasr

VIDEO Hnutie Slovensko vyzýva Čaputovú: Nechceme nové ministerstvo!


Opozičné hnutie Slovensko žiada listom prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby nepodpísala novelu kompetenčného zákona. Parlament ju schválil v skrátenom legislatívnom konaní, a to napriek tomu, že podľa hnutia na to nebol dôvod. TASR o tom informoval hovorca hnutia Matúš Bystriansky.

,,Novela veľkého kompetenčného zákona bola podľa nášho názoru schválená v rozpore s pravidlami pre skrátené legislatívne konanie tak, ako sú ustanovené v zákone Národnej rady SR,uviedol poslanec hnutia Marek Krajčí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Budaj, ktorý bol ministrom Matovičovej vlády a dostal sa do politiky cez kandidátku Igora Matoviča si myslí, že nová vláda pod vedením R. Fica na upevnenie svojej moci používa populizmus a lži.
  2. Juraj Hrabko
  3. kríza v pásme Gazy

Nesúlad s právom Európskej únie

Schválená novela podľa neho obsahuje aj viacero zmien, ktoré vzbudzujú pochybnosti o jej ústavnosti a zákonnosti. ,,V priebehu skráteného legislatívneho procesu bol zo strany Európskej komisie namietaný aj nesúlad s právom Európskej únie,“ poznamenal Krajčí.

O vetovanie novely žiada hlavu štátu aj opozičné KDH

Novelou kompetenčného zákona sa má zriadiť nové ministerstvo cestovného ruchu a športu. Prináša zmeny vo výbere šéfa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a predsedu Štatistického úradu SR. Upraviť sa majú aj pôsobnosti kontrolných orgánov v nadväznosti na potrebu ochrany obranných záujmov SR. O vetovanie novely žiada hlavu štátu aj opozičné KDH.

Zdroj: tasr/fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hnutie Slovensko vyzýva Čaputovú: Nechceme nové ministerstvo!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne