eReport.sk
kríza v pásme Gazy
zdroj foto: tasr

Ministerstvo vnútra: Slovensko poskytlo pomoc pre obyvateľov pásma Gazy


Ide o 11.816 ton pomoci vo výške 66.698 eur. SR tak prispieva k medzinárodnej snahe o zmiernenie následkov humanitárnej krízy v pásme Gazy. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

V rámci materiálnej pomoci dodalo Slovensko trvanlivé potraviny, dojčenské mlieka, detské výživy, deky, spacie vaky, hygienické balíčky, lieky a zdravotnícky materiál. ,,Darovaný materiál pochádza od rôznych inštitúcií, vrátane MV SR, Ústredia ekumenickej pastoračnej služby Ozbrojených síl SR a ozbrojených zborov SR, Slovenskej katolíckej charity, Vysokej školy svätej Alžbety a neziskovej organizácie Človek v ohrození,“ priblížil tlačový odbor.

Využíva systém Európskej kapacity

Poukázal, že najväčšou výzvou je dopravenie pomoci na miesto určenia. Európska komisia prostredníctvom Úradu civilnej ochrany a humanitárnej pomoci využíva systém Európskej kapacity pre humanitárne reakcie. Prostredníctvom neho zaisťuje bezpečnú prepravu od donorov a distribúciu pomoci do postihnutej oblasti prostredníctvom spolupráce s egyptským Červeným polmesiacom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Hrabko
  2. Spolupráca Ruska nie je potrebná?
  3. M. Šutaj Eštok
  4. medveď

Humanitárna pomoc bola zo Slovenska vyvezená do Belgicka

,,Humanitárna pomoc bola 19. decembra zo Slovenska vyvezená do Belgicka, odkiaľ bola vo štvrtok letecky prepravená do Egypta. Celý proces dopravy je financovaný zo zdrojov Európskej únie,“ uviedol rezort.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo vnútra: Slovensko poskytlo pomoc pre obyvateľov pásma Gazy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne