eReport.sk
Robert Fico a Tibor Gašpar, foto:yt/smersd

VIDEO Fico otvorene: Je to akt štátneho terorizmu, podávam trestné oznámenie a podnet na Ústavný súd!


Na Slovensku došlo k aktu štátneho terorizmu. V sobotu to v súvislosti s kauzou videí z poľovníckej chaty povedal predseda Smeru-SD Robert Fico. Dopustiť sa ho mali podľa jeho slov vyšetrovatelia a prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. Podáva preto trestné oznámenie.

Fico okrem trestného oznámenia podáva aj podnet na Ústavný súd SR. Tvrdí, že jeho práva ako súkromnej osoby boli „výrazne porušené“. Žiada tiež, aby nahrávky z chaty boli vymazané. Prípad označil za nebezpečný z dôvodu, že od začiatku až do konca sa odpočúvanie dialo v súčinnosti s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Cieľ bol predložiť akékoľvek informácie v prípade

Hlavným cieľom odpočúvania bolo podľa neho to, aby sa našli akékoľvek informácie predĺženia väzby podnikateľa Miroslava Bödöra a bývalého policajného prezidenta a obvineného Tibora Gašpara. Tomu ponúkol Fico spoluprácu so Smerom-SD. Tibor Gašpar. na tlačovej konferencii reagoval, že sa chce venovať najmä svojej obhajobe. Šéf Smeru si myslí, že cieľom odpočúvania bola diskreditácia obhajoby a opozície. Fico tvrdí, že na Slovensku prebiehajú manipulácie s trestnými konaniami.

Zdroj: video:yt/smersd

Ak už nikto nechce uznať iné dôkazy, tak tento akt štátneho terorizmu, to nezákonné odpočúvanie na chate, je podľa mňa najvýznamnejších dôkazom, ako sa na Slovensku manipulujú trestné konania v neprospech ľudí, ktorí v minulosti spolupracovali s opozíciou, opozičnými stranami, alebo boli nominantmi týchto strán.“ Opozičný poslanec obvinil vládnu koalíciu, že sa snaží opozícii pomstiť. Obviňuje ju tiež zo zneužívania prostriedkov trestného práva na boj s politickou opozíciou.

Gašpar: Nebojím sa toho čo som spáchal, ale toho čo som nespáchal

Zdroj: video:yt/smers

Bude vás zaujímať:

  1. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  2. Polícia odváža spred parlamentu šéfa záchranárskej komory Štefana Majerského.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico otvorene: Je to akt štátneho terorizmu, podávam trestné oznámenie a podnet na Ústavný súd!

KOMENTOVALI STE: