tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico, opozičný líder, expremiér
Predseda strany Smer Robert Fico, Zdroj: fb/r.f.

VIDEO Fico chce riešiť 2200 výpovedí lekárov. Niektorí poslanci OĽANO boli proti!

Národná rada Slovenskej republiky dnes schválila uznesenie Smeru-SD ku krízovej situácii v zdravotníctve. Rozhodli o tom v utorkovom hlasovaní. Za prijatie uznesenia bolo 67 poslancov zo 113 prítomných, proti boli piati, zdržalo sa 39 poslanci a dvaja nehlasovali.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Kollár, predseda Sme rodina
  2. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Šéf poslaneckého klubu hnutia OĽANO Michal Šipoš
  4. Remišová vyzýva prezidentku: Okamžite zasiahnite voči Žilinkovi
  5. Protest zdravotníkov a lekárov v Bratislave
  6. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
  7. Predseda Smeru Robert Fico, expremiér, líder opozície
  8. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  9. Vladimír Lengvarský, minister zdravotníctva, výpovede lekárov

Znamená to, že vláda dostane od parlamentu uložené, aby rokovala s lekármi o mimoriadne vážnej situácii v zdravotníctve a aby prijímala opatrenia v súlade s ich požiadavkami. Proti uzneseniu hlasovali konkrétne poslanci G. Gyimesi, M. Kuriak, P. Cseh, V. Zajačik (všetci OĽANO) a J. Mičovský.

Fico: Toto nie je síra ani láva

Predseda opozičného Smeru-SD sa na tlačovej besede k zdravotníctvu v utorok poďakoval všetkým poslancom, ktorí hlasovali za otvorenie schôdze k tejto téme. Smer-SD podľa neho nervózne sleduje, čo sa so zdravotníctvom na Slovensku za vlády Eduarda Hegera (OĽANO) deje.

Podľa jeho slov si je vedomý toho, že sa nedá vyriešiť každý problém lusknutím prsta, no upozorňuje, že pred nami je rozpočet, ktorý má výdavkovú časť 35 miliárd eur. Sú tam kapitoly ako je obrana, životné prostredie, kde sa podľa analýz Smeru prudko navýšila výdavková časť a je teda na mieste otvárať otázku, prečo pár dní pred uplynutím výpovednej lehoty 2200 lekárom niekto napína „tetivu na pomyselnom luku až do prasknutia.“

„Chcem poďakovať aj opozičným poslancom aj poslancom vládnych strán, ktorí podporili otvorenie mimoriadnej schôdze. Chcem pripomenúť, že uznesenie, ktoré je na stole nie je uznesenie, ktoré je typicky opozičné. To nie je síra a láva, čo by normálne malo ísť na adresu ministra zdravotníctva a na adresu vlády.“

Robert Fico, predseda Smer-SD

„Je to konštruktívne uznesenie, ktoré vzniklo v spolupráci s odborármi, kde sme vymenovali požiadavky, ktoré sú tam, o ktorých treba rokovať. A je tam žiadosť na vládu Slovenskej republiky, aby pristúpila k dohode s lekármi,“ dodal Fico.

Nejde vraj o politické preteky

Fico ďalej prízvukoval, že pri tomto uznesení nejde o politické preteky. Niet vraj vhodnejšieho momentu, ako je jedenásta hodina dnes, pretože práve teraz rokujú predstavitelia Lekárskeho odborového združenia na úrade vlády s premiérom a ministrom financií.

Celé vyhlásenie predsedu strany Smer- SD Roberta Fica si môžete pozrieť vo videu.

Zdroj: TK Smer-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico chce riešiť 2200 výpovedí lekárov. Niektorí poslanci OĽANO boli proti!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku