eReport.sk
Boris Kollár a Robert Fico, foto:nahrane/tvjoj

VIDEO Fico bez servítky: Spory a neschopnosť súčasnej vlády ohrozujú Slovensko!

Opozičný Smer-SD spustil petičnú akciu k referendu, všeľudové hlasovanie by chcel spojiť s jesennými voľbami 29. októbra. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda strany Robert Fico. Referendum má mať dve otázky, prvá časť referenda má týkať demisie vlády a druhá zmeny ústavy.

Dve referendové otázky

Prvá otázka má znieť: „Súhlasíte s tým, že vláda SR má bezodkladne podať demisiu?“ Ak na túto otázku odpovie dostatočný počet ľudí pozitívne, tak vláda bude mať podľa Fica povinnosť bezodkladne podať demisiu po referende.

Druhá otázka sa týka zmeny ústavy. „Súhlasíte s tým, že predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady (NR) SR je možné uskutočniť referendom alebo uznesením NR SR?“ ozrejmil Fico.

Slovensko potrebuje zmenu, uvádza Fico

Predseda Smeru vo štvrtkovej diskusnej relácii Na Hrane otvorene kritizoval súčasnú vládu. Podľa neho sú synonymom permanentného konfliktu a jedinou cestou ako pomôcť občanom Slovenska, ktorých trápia viaceré ekonomické problémy je referendum a predčasné voľby. To následne počas piatkovej tlačovej konferencii predstavitelia opozičnej strany aj predstavili.

Zdroj: yt/smersd

Súčasná vláda predstavuje jeden permanentný konflikt. Ich osobné spory a neschopnosť ohrozujú celý štát. Toto nemôžeme akceptovať. Slovensko potrebuje novú vládu, ktorá tu bude v prvom rade pre ľudí, ako vláda kľudu a sociálneho dialógu,“ hovorí Fico.

Mohlo by vás zaujímať

  1. V popredí Michal Šimečka.
  2. Dušan Kováčik na Najvyššom súde SR.

To je naša ponuka pre zmenu, ktorú prinášame cez referendum. Táto vláda jednoducho musí padnúť,“ dopĺňa šéf Smeru Robert Fico na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico bez servítky: Spory a neschopnosť súčasnej vlády ohrozujú Slovensko!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti