eReport.sk
Odborník na makroekonómiu a verejné financie Tomáš Meravý (Za ľudí).
Odborník na makroekonómiu a verejné financie Tomáš Meravý (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Ekonóm Za ľudí vyhlásil: Dôchodcovia nie sú tí najväčší chudáci! Hlas ostro reaguje

Ekonóm Za ľudí vyhlásil, že dôchodcovia nie sú tí najväčší chudáci. Je to mýtus, ak niekto tvrdí opak. Tvrdí Tomáš Meravý, o ktorom je reč. Podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš na slová Meravého ostro reagoval. A trvá na tom, že vláda Eduarda Hegera (OĽANO) sa na dôchodcov vykašlala. Tak minulý, ako aj tento rok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Kiska (vpravo) odchádza zo snemu strany Za ľudí po tom, čo za novú predsedníčku strany bola zvolená Veronika Remišová (vľavo), 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach.
  2. Zbláznil sa? Juraj Šeliga sa opäť raz prišiel vyplakať na Facebook.
  3. Ničiteľka?

V nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12 na RTVS spolu debatovali podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš. A prišlo aj na dôchodky. „300 miliónov eur na zvyšovanie a rozmrazenie dôchodkov v tomto roku vraj nebolo a odrazu Matovič našiel 1,5 miliardy eur na kupovanie si voličov. Tvrdo som to kritizoval v relácii O 5 minút 12 RTVS,“ pripomenul na sociálnej sieti svoje slová z nedeľnej diskusnej relácie poslanec Národnej rady SR Erik Tomáš (nezaradený).

Tomáš pripomenul odmenu za účasť vo voľbach

Zároveň upozornil, aký dopad by mohla mať „atómovka“ exministra a poslanca NR SR Igora Matoviča (OĽANO) na verejné financie. Na mysli mal návrh, podľa ktorého má byť každý občan, ktorý sa zúčastní parlamentných volieb, dostať odmenu 500 eur.

„Keby tá atómovka, tá hlúposť Igora Matoviča, ktorou si chce kupovať voličov, pretože sa tak strašne bojí, a vieme akých voličov si chce kupovať, vieme v akej komunite mal vysoké percentá v predchádzajúcich voľbách… Tak keby tá atómovka naozaj prešla, tak máme 4,4 milióna oprávnených voličov, tak by to boli 2,2 miliardy eur. Tak nech sa pán Kollár netvári, aj pán Matovič, že nebolo na dôchodky. Tie dôchodky mali byť schválené už v tomto roku,“ vyhlásil Tomáš.

Podpredseda Hlasu citoval slová Meravého

Svojou kritikou odkazoval na nedávne schválenú valorizáciu a rozmrazenie penzií, ktorú ako návrh strany Hlas-SD schválili poslanci v parlamente. Nová legislatíva však nadobudne účinnosť až od januára 2024.

Tomáš v relácii pripomenul aj názor ekonomického experta strany Za ľudí Tomáša Meravého. Ten sa nechal počuť, že „nie je pravda, že vláda sa na dôchodcov vykašlala, lebo im dala 100-eurové dávky od Krajniaka. A 14. dôchodok. Je tu taký mýtus, že dôchodcovia sú tí najväčší chudáci na Slovensku. Ale toto nie je pravda.“

Tomáš doplnil, že Meravý spomínal, že viac chudobnejšie ako naši seniori sú viacdetné rodiny a slobodné matky. „Tak, takto, pán Šeliga, aby som aj k vášmu ekonomickému expertovi strany Za ľudí niečo povedal“ obrátil politik Hlasu sa na spoludiskutujúceho Šeligu.

Vykašľali ste sa na seniorov, odkázal Tomáš Šeligovi

A pokračoval: „Už 500-tisíc dôchodcov je pod hranicou chudoby. A 187-tisíc z nich sa dostalo pod hranicu chudoby v minulom roku. Je to takmer polovica starobných dôchodcov. A bolo to práve vďaka tomu, že vy ste naozaj tým dôchodcom dali v minulom roku len 100 euro. A to nie tým dôchodcom, ktorí poberajú penziu. Len tým, ktorí nemajú nárok na penziu. Takže tá drvivá väčšina nedostala nič. Z tej 100 eurovky. A 14. dôchodok bol totálnou almužnou, ktorú aj Jednota dôchodcov Slovenska vypočítala, že denne to bolo od 9 do 57 centov. Takže, keď my tvrdíme, že sa vláda na dôchodcov vlani naozaj vykašľala, tak sa vykašľala. A je mi ľúto, že sa vykašľala aj tento rok,“ uzavrel podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš.

VIDEO Nech sa pán Kollár netvári, aj pán Matovič, že nebolo na dôchodky

Zdroj: fb/eriktomassr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ekonóm Za ľudí vyhlásil: Dôchodcovia nie sú tí najväčší chudáci! Hlas ostro reaguje

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php