eReport.sk
Juraj Gyimesi v parlamente
Juraj Gyimesi (OĽaNO)-. Foto: tasr

VIDEO Ďalšia vojna v koalícii? Gyimesi sa pustil do Korčoka. Nenávidí Maďarov a všetko maďarské!

O tomto poslancovi za OĽANO už dlhšie nebolo počuť. György Gyimesi sa „preslávil“ napríklad štipľavou poznámkou na adresu štátneho tajomníka rezortu diplomacie Martina Klusa, ktorého označovali za „Kluslebu“. Teraz sa zase pustil do Klusovho šéfa ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka.

Gyimesi sa hnevá na šéfa diplomacie za to, že má vraj „dvojaký kilometer“. Keď sa totiž v minulosti stretol v Komárne s ministrom zahraničných vecí Péterom Szijártóm a riešili dvojaké občianstvo, bol z toho menší škandál. Teraz poslanec za OĽANO poukazuje na podobnú udalosť. Podľa Gyimesiho sa v Budapešti stretlo deväť veľvyslancov vrátane slovenského s opozičným kandidátom na maďarského premiéra.

Minister Korčok vraj nemá rád Maďarov a všetko maďarské. – Foto: tasr

Obsahom tohto stretnutia mal byť boj proti korupcii, boj proti zasahovaniu do volieb z vonka, boj proti Viktorovi Orbánovi a európska integrácia Maďarska. Nezapočul som, že by sa minister zahraničných vecí Ivan Korčok akýmkoľvek spôsobom dištancoval od takéhoto stretnutia a aby napomenul slovenského veľvyslanca pána Hamžíka v Budapešti, že takýchto stretnutí sa nemá zúčastňovať, lebo ide o celkom zjavné zasahovanie do interných záležitostí štátu,“ frflal Gyimesi s tým, že keď sa on stretol so Szijártóm, tak Korčok ho kritizoval. „Prijali sme dobré riešenie aj vďaka premiérovi Igorovi Matovičovi, koaličným partnerom a Romanovi Mikulcovi, s ktorým sme na novele spolupracovali. Ukazuje sa však, že to pre maďarskú stranu a poslanca György Gyimesiho nie je dosť. Je jasné, že ide o to, aby sa čo najviac slovenských Maďarov zúčastňovalo volieb v Maďarsku,“ napísal vtedy minister zahraničných vecí.

Čítajte viac:

  1. Juraj Gyimesi v parlamente

Gymesi sa však teraz tvrdo pustil do Korčoka. „Nezabudnime na boj ministra Korčoka voči povoleniu dvojitého štátneho občianstva pre občanov Slovenskej republiky, najmä pre tých, ktorí si chcú vziať štátne občianstvo iného štátu z dôvodu historických, etnických, alebo citových, práve preto, lebo by mohlo dôjsť k ovplyvňovaniu volieb v Maďarsku. Toto sú len pseudodôvody zakrývajúce pravú podstatu politické bytia ministra Korčoka a to je nenávisť voči nám Maďarom a voči všetkému, čo je maďarské,“ uzavrel Gyimesi.

– Foto: fb/Gyimesi

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ďalšia vojna v koalícii? Gyimesi sa pustil do Korčoka. Nenávidí Maďarov a všetko maďarské!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti