eReport.sk
Martin Klus. Foto: tasr

Škandál! Klusa obliekli do fašistickej uniformy. Gyimesi podkuruje!

Čo je veľa, to je veľa. Štátny tajomník Martin Klus zvažuje podanie žaloby. Dôvodom je, že sa na jednej zo stránok objavila fotomontáž s jeho tvárou. Klus je na nej vyobrazený vo fašistickej uniforme a označený za „Kluslebu“, čo je zrejme odkaz na Mariána Kotlebu. Celé to zaklincoval poslanec za OĽANO György Gyimesi.

„V skupine s príznačným názvom „Felvidéki közéleti vitafórum“ (pozn. Verejné fórum o Felvidéku) na sociálnej sieti ma vyobrazili v ľudáckej, fašistickej uniforme a prirovnali k inému poslancovi NR SR, ktorému patrí originál danej fotografie. Poslanec Gyimesi pod fotomontáž, ktorá by pokojne mohla byť predmetom trestného oznámenia, napísal, že za ňu „ďakuje a je to veľmi veľká pravda“,“ rozhorčil sa Klus.

Na tejto stránke Klusa veru nešetrili. Pridal sa aj koaličný poslanec Gyimesi. – Foto: facebook MK

Diskutujúci na stránke prirovnávajú Klusa k Slotovi, či ho dokonca označili výrazom „Klusklusklán“. Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí vyčíta Gyimesimu, že po stretnutí s premiérom Eduardom Hegerom sa kasal, že bude chcieť dobré vzťahy v koalícii. „Koalícia bude stabilná vtedy, ak v nej bude vládnuť dôvera a spolupráca. Preto som v prípade ak o to bude záujem, ochotný sa stretnúť s koaličnými partnermi a vydiskutovať si vzájomné spory, a tým prispieť k čo najskoršiemu plneniu cieľov programového vyhlásenia vlády v tejto oblasti,“ zastrájal sa poslanec za OĽANO, o ktorom doteraz nebolo príliš počuť.

Gyimesi chce dobré vzťahy v koalícii, ale súhlasí s názorom, že Klus patrí do fašistickej uniformy. – Foto: tasr

Do svetla politických reflektorov ho vyniesol expremiér Igor Matovič, ktorý si ho zobral na rokovanie do Budapešti, kde mali s maďarskou stranou jednať o ruskej vakcíne Sputnik V. Na otázku, prečo Matovič zobral Gyimesiho a nie niekoho zo slovenského veľvyslanectva, minister financií skonštatoval: „Bohužiaľ, pán minister Korčok a Martin Klus nemali kóšer vyjadrenia voči Maďarom žijúcim na Slovensku, alebo voči Maďarskej republike za posledné mesiace a veľmi citlivo ich vnímali v Budapešti.“

Spor sa zrejme týka dvojakého občianstva. Tak či onak, Klus zvažuje v danej veci pristúpiť k vážnemu kroku. „Zvažujem žalobu! Takto si poslanec Gyimesi predstavuje ním avizovanú diskusiu, dôveru a spoluprácu, neskutočné,“ prezradil štátny tajomník, ktorému sa nepáči, že z neho spravili neofašistu a poslanec za OĽANO to ešte aj podporuje.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport