eReport.sk
Juraj Gyimesi v parlamente
Juraj Gyimesi (OĽaNO)-. Foto: tasr

Poslanec Gyimesi prezradil pikantnosti zo súkromia: Áno, žijem v hriechu!

Jeho hviezda stúpa. Vďaka kontroverznému vyjadreniu na adresu slovenskej diplomacie začali poslanca Györgya Gyimesiho rozpoznávať aj politickí analfabeti. Jedni mu fandia, iní ho majú za neokrôchanca čo si neberie servítku pred ústa. Matovičov poslanec je prístupný otázkam nie len s politickým nádychom. Nemá problém sa rozrozprávať aj o svojom súkromnom živote.

Doteraz nevýrazný poslanec, ktorý kope za Obyčajných ľudí a reprezentuje maďarskú menšinu nebol mediálne prepieraná tvár. V národnej rade je György Gyimesi (40) nováčik. Po roku plnenia poslaneckého mandátu sa začal prejavovať. Do prieku sa pred pár dňami dostal s Tomášom Klusom (SaS), s ktorým si po poslednej návšteve Igora Matoviča v Maďarsku nevedia prísť na meno. Verejne už kritizoval aj šéfa rezortu diplomacie Ivana Korčoka. Proti saskárom sa ozýva odkedy žiadali výmenu premiéra Matoviča. Sú to podľa jeho slov šovinisti, nenávidiaci Maďarov a rozbíjajú Vyšehradskú skupinu.

Liberáli nezaháľali a Gyimesiho vyzvali aby objasnil, ako je to s jeho dvojitým občianstvom. Ak by mal aj maďarské, nemôže pôsobiť ako poslanec NR SR. Gyimesi, ktorý si zmenil nedávno krstné meno z Juraj na György tvrdí, že má len jedno. Súčasná legislatíva ani neumožňuje dvojaké občianstvo. V okamihu, keď niekto nadobudne iné občianstvo ako slovenské, je povinný oznámiť to ministerstvu vnútra a slovenské mu odoberú. Ak sa však „neudá“ sám, neudá ho nik. Reálne neexistuje spôsob, ako zistiť, koľko slovenských občanov má doma v zásuvke i maďarský pas. Len maďarská vláda vie, koľko ich občanov je na našom území doma. Ale späť ku Gyimesiho výrečnosti.

Pikošky „z kuchyne“

Poslanec pre eReport opísal ako to má so ženami vo svojom živote. „Áno žijem promiskuitným životom,” šokoval priamočiarosťou. Vzápätí kontroverznú vetu rozmenil na drobné: „Podľa katolíckej viery je promiskuitný každý kto má v živote viac ako jednu ženu. Táto téma je výsostnou záležitosťou ľudí, ktorí sú katolícki fundamentalisti, sú to ľudia, ktorých riadi celý čas viera. V tejto katolíckej dogmatike pácham hriech. Keďže som žil aj v konkubináte s inou ženou to sú podľa katolíckej viery hriechy.” Vinu priznáva vo viacerých prikázaniach: „Neviem sa modliť a nechodím do kostola.” Gyimesi, ale dodáva, že jedna z jeho priorít je ochrana života. „Podporujem sprísnenie potratov. Ochrana životov je pre mňa jedna z najvážnejších hodnôt , ktoré treba chrániť.”

Akčný

Zákonodarca je nadšenec poľovníctva. Prax má dlhoročnú. Absolvoval už desiatky lovov na domáce aj exotické zvieratá. Hlavu má teraz v smútku, pretože na svoj koníček si nevie nájsť priestor: „Som vášnivý poľovník, ale nemám na to teraz vôbec čas čo ma veľmi mrzí.“

Foto: tasr facebook


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanec Gyimesi prezradil pikantnosti zo súkromia: Áno, žijem v hriechu!

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php