eReport.sk
Česká ekonómka a bývalá rektorka Mendelovej univerzity v Brne Danuše Nerudová.
Česká ekonómka a bývalá rektorka Mendelovej univerzity v Brne Danuše Nerudová. Zdroj: twitter/danusenerudova

VIDEO „Česká Čaputová“ čelí kritike. Dôvod? Povedala pravdu o slovenskej prezidentke!

Danuše Nerudová je kandidátka na prezidentku v Českej republike. Často ju prirovnávajú k slovenskej hlave štátu Zuzane Čaputovej. Nedávnymi vyjadreniami si však „česká Čaputová“, ako Nerudovú prezývajú, tak trochu zavarila. Napriek tomu, že nepovedala žiadnu nepravdu. Práve naopak. Len vysvetlila celkom jasne, ako sa veci majú. Českí fanúšikovia slovenskej prezidentky však Nerudovej naložili. Napriek tomu, že táto akademička je takpovediac rovnaká politická krvná skupina ako „pravá“ Čaputová, teda naša Zuzana. Verbálne prestrelky, ktoré sa v tejto súvislosti odohrali v Česku, si nemohol nevšimnúť ani ľavičiar Ľuboš Blaha (Smer-SD).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?
  2. Čaká nás výmena Hegera za Hegera?
  3. Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) počas osobnej audiencie s pápežom Františkom vo Vatikáne.
  4. Uvrhli štát do krízy?

Prečo sa do Nerudovej niektorí Česi, napríklad aj tamojší mimovládkari, obuli? Problém videli v jej vyhlásení pre Český rozhlas, ktorý odznel túto stredu (7.12.). Rozhlasový moderátor sa českej kandidátky opýtal, či si už zvykla na to, že ju nálepkujú, ako českú Čaputovú. Nerudová síce súhlasne pritakala, avšak s dôrazom upozornila: „Každá z nás má za sebou iný príbeh. Ja som ekonómka, riadila som univerzitu s rozpočtom dve miliardy (korún) a 1500 zamestnancami. Ona (Čaputová) je právnička, ktorá zabránila skládke.“

Zdroj: youtube.com/český rozhlas radiožurnál

Toto vyhlásenie vyvolalo vlnu nevôle aj u priaznivcov kandidátky na českú prezidentku.

„Presne toto by Čaputová o Nerudovej nikdy nepovedala,“ takto napríklad kritizoval Nerudovú na twitteri Daniel Hůle z organizácie Člověk v tísni.

Zdroj: fb/danielhule


Aj šéfredaktor českého týždenníka Respekt Erik Tabery označil vyjadrenie Nerudovej za nešťastné a za skratkovité. Bol však ku kandidátke na hlavu českého štátu takpovediac ohľaduplnejší. Pre Sme zdôraznil, že Nerudová nemala v úmysle Čaputovú uraziť.

Tabery Čaputovej zjavne fandí

Pripomíname, že Tabery je veľkým fanúšikom slovenskej prezidentky. Svedčí o tom napríklad aj jeho profilová fotka na twitteri, na ktorej je zachytený počas rozhovoru s prezidentkou SR.

Čaputová na profilovej fotografii twitterového účtu známeho českého novinára Taberyho. – Foto: twitter.com/etabery

Magda Vášaryová: Veď Nerudová povedala pravdu

Bývalá slovenská diplomatka Magda Vášaryová sa však za Nerudovú postavila a označila pre denník Sme kritiku českej prezidentskej kandidátky za prehnanú. „Veď povedala pravdu, nič dehonestujúce. Zuzana Čaputová bola v kampani známa ako právnička, ktorá zabránila vzniku pezinskej skládky. Danuše Nerudová zasa prichádza z akademického prostredia a je to úplne iná kandidátka,“ zdôraznila Vášaryová.

Blaha: Premiestnila skládku z bodu A do bodu B

Známy kritik Čaputovej, podpredseda Smeru Blaha, si o diskusii okolo Nerudovej vyhlásenia myslí, že „česká liberálna politička potvrdila, že Čaputová je nula.“

Umelo z nej vyrábajú hviezdu svetového formátu a potom zakaždým narazí na krutú realitu.

Ľuboš Blaha o Zuzane Čaputovej.

Životný príbeh Čaputovej podľa opozičného poslanca NR SR „spočíva v tom, že robila pre sorosovskú mimovládku a nechala premiestniť skládku z bodu A do bodu B.“

„Teraz je z toho v liberálnych kaviarňach v Prahe a Bratislave veľký poprask, lebo obidve političky sú zo slniečkarskeho tábora a to, ako Nerudová ponížila Čaputovú, vysiela dôležitý signál – Čaputovú nedokážu rešpektovať ani v jej vlastnej americkej liberálnej bubline. Pretože je prázdna, gýčovitá a duchovne vyprahnutá. Umelo z nej vyrábajú hviezdu svetového formátu a potom zakaždým narazí na krutú realitu,“ konštatoval Ľuboš Blaha.

Blaha toho k téme napísal oveľa viac, celý jeho komentár prinášame bez cenzúry v pripojenej galérii.

GALÉRIA – Foto: t.me/LubosBlahaSmer


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO „Česká Čaputová“ čelí kritike. Dôvod? Povedala pravdu o slovenskej prezidentke!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti