Lionel Messi prestúpil z Barcelony
Lionel Messi. foto:tasr

Futbalisti Athletica Bilbao sa stali tretíkrát v histórii víťazmi španielskeho Superpohára. Vo finále zvíťazili v Seville nad FC Barcelona 3:2 po predĺžení. O triumfe Baskov rozhodol v 93. minúte Inaki Williams.

Barcelona už aj s uzdraveným Lionelom Messim dvakrát viedla zásluhou Antoina Griezmanna. Bilbao, ktoré v semifinále vyradilo Real Madrid, však vždy dokázalo odpovedať. Vyrovnávajúci gól strelil v 90. minúte Aster Villalibre a v predĺžení sa delovkou z rohy šestnástky zaskvel Williams. V závere zápasu si Messi neudržal nervy na uzde a za udretie Villalibru dostal červenú kartu.

Athletic Bilbao sa stal „katom“ španielskych gigantov v ligovom pohári. V semifinále sa stal osudným Realu Madrid a vo finále práve Barcelone.