eReport.sk
Vysmieva sa SNP?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj už nežiada, ale si doslova vynucuje, aby NATO prijalo jeho krajinu do NATO. A pri tom si pýta ďalšie zbrane v boji proti Rusku. Zdroj: fb/zelenskiy.official

Zelenský: Putin má zákerný plán! Rusko chce využiť vianočné prímerie ako zásterku

Vianoce sú iba zásterka. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskývo štvrtok povedal, že Rusko sa snaží o prímerie, ktoré by mohlo použiť ako zásterku na zastavenie postupu Ukrajincov v oblasti Donbas na východe krajiny. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Blahu pohoršili oslavy Banderu
  2. Kto vlastne šíri hoaxy?
  3. Všetko má svoje hranice
  4. Právo na všetko?

Vianoce sú iba zásterka

„Teraz chcú využiť Vianoce ako zásterku, aby aspoň na chvíľu zastavili postup našich chlapcov v Donbase a priblížili k našim pozíciám techniku, muníciu a zmobilizované jednotky,“ povedal Zelenský vo svojom večernom príhovore k občanom. „Čo to prinesie? Len ďalší nárast počtu obetí,“ dodal.

O prímerie žiadal patriarcha

Ruský prezident Vladimír Putin dal vo štvrtok ruskému ministrovi obrany Sergejovi Šojguovi pokyn, aby od 6. januára 2023 12.00 h (10.00 h SEČ) do 7. januára 2023 24.00 h (22.00 h SEČ) zaviedol prímerie pozdĺž celej frontovej línie.

Šéf Kremľa tak rozhodol po tom, ako patriarcha Kirill žiadal prímerie počas pravoslávnych Vianoc, ktoré sa v Rusku i na Ukrajine slávia v piatok a sobotu.

Podoľak

Zelenského poradca Mychajlo Podoľak označil za „pokrytectvo“ vyhlásenie prímeria Ruskom počas pravoslávnych Vianoc na Ukrajine. „Ruská federácia musí opustiť okupované územia. Len vtedy budeme mať dočasné prímerie,“ napísal Podoľak na Twitteri.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenský: Putin má zákerný plán! Rusko chce využiť vianočné prímerie ako zásterku

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php