eReport.sk
Toto potrebujem aj od spojencov!
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr/ap

VIDEO Zelenský v úlohe „zabávača.“ V show Davida Lettermana vysmial Putina

Herectvo má zjavne v krvi. Správu o „zábavnom“ interview ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského priniesol britský denník Daily Mail. Špeciálny diel Show Davida Lettermana odvysielala následne spoločnosť Netflix. Zelenský svojim vtipom narážal najmä na „ruskú propagandu,“ ktorá podľa neho i našich vládnych politikov mylne tvrdí, že za vojnu na Ukrajine je zodpovedný i Západ a NATO.

Letterman kvôli rozhovoru cestoval priamo do Kyjeva. So Zelenským sa stretol v bunkri, ktorý sa nachádza v podzemí kyjevského metra. Predtým ako sa Zelenský stal prezidentom, bol dlhé roky televíznym komikom a hercom. Práve preto podľa Daily Mail, považoval za potrebné „vystreliť si z Putina.“

Herectvo má zjavne v krvi

„Stretnú sa dvaja židia v Odese. čo sa tu deje, pýta sa jeden druhého. Hovorí sa, že je tu vojna. Medzi kým? Medzi Ruskom a NATO. A ako to ide? Rusi utrpeli značné škody. A čo NATO? To ešte nedorazilo,“ znel Zelenského vtip.

Otázkou je, čo by Zelenský a Ukrajina bez vojenskej pomoci NATO robili. A či v situácii, kedy vedie vojnu len vďaka NATO a obrovskej finančnej podpore EK, Ameriky a členských štátov Únie, ide o dobrý vtip. Ak Amerika s Úniou vojnu platia a členské štáty Aliancie zásobujú Ukrajinu zbraňami, nejde o zástupnú vojnu? Ale o „ruskú propagandu?“

Vyzbrojovanie

Táto otázka je na mieste i vďaka tomu, že Amerika v tichosti vo veľkom vyzbrojovala Ukrajinu už pred vojnou. Ukrajinský prezident pritom ešte pár dní pred vojnou upokojoval svojich občanov, že sa nemusia vojny obávať. V lete sa pre Washington Post vyjadril, že tak urobil preto, aby Ukrajinci nezutekali z krajiny. „Lebo nik predsa vtedy nemohol vedieť ako bude vlastne vojna vyzerať.“ Nuž táto veta z tohto rozhovoru znie tiež ako nepodarený vtip..


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Zelenský v úlohe „zabávača.“ V show Davida Lettermana vysmial Putina

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti